fbpx

Dla księgarń

Noc Księgarń 2021. Aktualizacja programu

Wypełnij poniższy formularz do 27 września 2021, aby zaktualizować swój program.

UWAGA! Księgarnie, których aktualizacje nie zostaną przesłane do 27 września 2021, nie będą uwzględnione w programie promowanym na stronie www.nocksiegarn.pl oraz w kampaniach reklamowych prowadzonych przez organizatora.

Organizujesz kiermasz książek? Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami handlowymi:

Maciej Tyrpa, tel. kom. 502 457 363
e-mail: maciej.tyrpa@azymut.pl
Województwa: zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie

Robert Prus, tel. kom. 502 457 372
e-mail: robert.prus@azymut.pl
Województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie

Paweł Sikora, tel. kom. 502 457 370
e-mail: pawel.sikora@azymut.pl
Województwa: mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie

Marcin Zimny, tel. kom. 502 457 322
e-mail: marcin.zimny@azymut.pl
Województwa: opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie

 

Aktualizacja programu księgarni:

WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ KSIĘGARNIĘ (22 października 2021):

wydarzenie onlinewydarzenie stacjonarne


Przed wysłaniem zgłoszenia zapoznaj się z Regulaminem.

Rejestracja do udziału w III edycji festiwalu Noc Księgarń została zakończona 23 sierpnia 2021. Przegapiłeś rejestrację do Nocy Księgarń 2021? Skontaktuj się z nami: kontakt@nocksiegarn.pl

Przydatne informacje dla księgarń. Naciśnij [+], aby uzyskać więcej informacji

Kto jest koordynatorem Nocy Księgarń?
Koordynatorem festiwalu Noc Księgarń jest OSDW Azymut – dystrybutor książek, który od 20 lat współpracuje z polską branżą księgarską. Tegorocznej edycji wydarzenia będzie towarzyszyć kampania KsiazkaNaTelefon.pl zainicjowana przez dystrybutora wiosną 2020 roku.
Dlaczego warto wziąć udział w Nocy Księgarń?
Noc Księgarń to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, którego celem jest promocja lokalnych księgarń stacjonarnych. Co roku wydarzenie jest wspierane przez kilkudziesięciu partnerów, wśród nich m.in. media, instytucje, samorządy i wydawców. Każda księgarnia biorąca udział w akcji otrzyma profesjonalne wsparcie medialne i materiały promocyjne. Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Nocy Księgarń będą promowane zarówno w internecie, jak i mediach (ogólnopolskich, branżowych, regionalnych).
Kiedy odbędzie się Noc Księgarń 2021?
Trzecia edycja festiwalu Noc Księgarń odbędzie się 22 października 2021. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wydarzenie będzie odbywać się hybrydowo: w internecie oraz stacjonarnie – w księgarniach. W tegorocznym programie (a tym samym kampanii promującej festiwal) nacisk zostanie położony na promocję lokalnych wydarzeń, kiermaszy oraz zakupów stacjonarnych w księgarniach po zmroku.
Noc Księgarń 2021 a reżim sanitarny
Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja festiwalu odbędzie w formie hybrydowej (w internecie oraz stacjonarnie). W propozycjach wydarzeń prosimy o uwzględnienie limitu uczestników (75% liczby miejsc) oraz możliwość relacjonowania wydarzenia przez internet (opcjonalnie). Regulamin uczestnika festiwalu Noc Księgarń 2021 (określający zasady uczestnictwa czytelników w wydarzeniach stacjonarnych) uwzględni aktualne wytyczne związane z reżimem sanitarnym i zostanie opublikowany najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem festiwalu. Księgarnie biorące udział w projekcie są zobowiązane do przestrzegania reżimu sanitarnego zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz zaleceniami Ministerstwa Zdrowia.
Czy moja księgarnia uzyska wsparcie od koordynatora akcji?
Każda księgarnia biorąca udział w festiwalu otrzyma profesjonalne wsparcie medialne, materiały promocyjne, a także – w przypadku zgłoszenia takiej potrzeby – gratisy książkowe na konkursy. OSDW Azymut wspiera księgarnie w kontakcie z partnerami lokalnych wydarzeń (wydawcy, instytucje, samorządy, partnerzy festiwalu). Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Nocy Księgarń będą promowane przez koordynatora akcji w mediach ogólnopolskich, branżowych i regionalnych (w zasięgu księgarni). Koordynator festiwalu nie pokrywa kosztów związanych z organizacją lokalnego wydarzenia zainicjowanego przez księgarnię. Udział każdej księgarni w wydarzeniu powinien być konsultowany indywidualnie z koordynatorem akcji – OSDW Azymut (kontakt@nocksiegarn.pl).
Do kiedy mogę zgłosić swój udział w Nocy Księgarń?
Rejestracja księgarń do udziału w akcji potrwa do 16 sierpnia 2021. Zgłoszenia przesłane po tym terminie mogą zostać odrzucone przez koordynatora projektu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Regulaminie projektu.
Kto może wziąć udział w Nocy Księgarń?
W akcji Noc Księgarń mogą wziąć udział księgarnie stacjonarne działające na terenie całej Polski. Do współpracy w przygotowaniu programu festiwalu zapraszamy także lokalne firmy, instytucje, samorządy.
Czy udział w akcji jest bezpłatny?
Zgłoszenie do udziału w Nocy Księgarń oraz udział w festiwalu jest w 100% bezpłatny. Warto jednak pamiętać, że organizatorem poszczególnych wydarzeń są księgarnie – to one muszą zadbać o bezpieczeństwo i logistykę wydarzenia (np. nagłośnienie, miejsca dla publiczności, opieka nad dziećmi i młodzieżą, jeśli wydarzenie odbywa się stacjonarnie).
Czy zgłoszenie do udziału w akcji może zostać odrzucone?
Zgodnie z regulaminem Nocy Księgarń każde zgłoszenie do udziału w festiwalu podlega weryfikacji przez koordynatora pod kątem zgodności z celem projektu, jego założeniami, w tym pod kątem oceny zaproponowanego wydarzenia. Koordynator projektu zastrzega sobie prawo do niezaakceptowania zgłoszenia do projektu w uzasadnionych przypadkach, w szczególności takich jak: podanie nieprawdziwych lub niepoprawnych informacji, brak zgodności zaproponowanego wydarzenia z celem i założeniami projektu, uzasadnione wątpliwości związane ze zgodnością z prawem wydarzenia, uzasadnione wątpliwości dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa Czytelnikom. Chcesz skonsultować swój program wydarzeń? Napisz: kontakt@nocksiegarn.pl.