fbpx

Noc Księgarń do słuchania

Posłuchaj, jak brzmi Noc Księgarń. Wspólnie z wydawcami, blogerami i organizacjami pozarządowymi zapraszamy na specjalny cykl podcastów towarzyszący trzeciej edycji festiwalu organizowanego przez dystrybutora książek OSDW Azymut. Premiery rozmów o literaturze i księgarniach zaplanowano od 15 do 22 października 2021.
Pełnia Literatury Nocny podcast literacki

Pełnia literatury. Nocny podcast literacki

Program Radosława Romaniuka – literaturoznawcy, eseisty, edytora, doktora nauk humanistycznych, autora m.in. zbioru esejów biograficznych One oraz dwutomowej książki Inne życie. Biografia Jarosława Iwaszkiewicza.

Premiera: 15 października 2021

Posłuchaj na Spotify

radio ksiegarnia podcast

Radio Księgarnia. Ekopoetyka – bunt literatury i ekologii

Czy związek literatury i ekologii okaże się skutecznym sojuszem w walce o przyszłość planety? Gościniami podcastu będą Julia Fiedroczuk – poetka, tłumaczka, pisarka, krytyczka literacka zaangażowana w popularyzację pojęcia “ekopoetyki” oraz Anna Adamowicz – diagnosta laboratoryjny, poetka, autorka tomów „Wątpia” i Animalia”.

Premiera: 18 października 2021

Posłuchaj na SoundCloud

Pismo do sluchania

Pismo do słuchania

Specjalne wydanie cotygodniowego programu Wiersz na poniedziałek z udziałem Magdaleny Kicińskiej i Mileny Gumienny z krakowskiej księgarni De Revolutionibus. Books & Café.

Premiera: 18 października 2021

Posłuchaj na Spotify

Podcast_Grafiki_v3

Smak biegania: Bieg do księgarni

Smak Biegania, podcast Fundacji Poland Business Run, organizatora największego biegu charytatywnego w Polsce, zaprasza na odcinek specjalny z okazji Nocy Księgarń 2021. Gościem rozmowy o książkach biegowych będzie Maciej Skowronek – zapalony biegacz amator, dziennikarz Radia Kraków, autor radiowego cyklu „Rusz się!”.

Premiera: 18 października 2021

Posłuchaj na Spotify

radio ksiegarnia podcast

Radio Księgarnia. Pisma literackie – co czytać?

Kto dziś czyta o literaturze i po co? W jakiej kondycji jest krytyka literacka? Czy potrzebne są pisma literackie – nawet w wydaniu internetowym – skoro tyle jest blogów, podcastów o literaturze? Gośćmi podcastu będą: Magdalena Kicińska (Pismo), Jan Burnatowski (Czas Literatury) i Maciej Libich (Wizje).

Premiera: 20 października 2021

Posłuchaj na SoundCloud

fot. by Deutsches Weininstitut (DWI)

Radio Kulinarne z Krzysztofem Fedorowiczem

Radio Kulinarne przedstawia podcast specjalny z okazji Nocy Księgarń pt. „Zaświaty – podróż sentymentalna z Krzysztofem Fedorowiczem”.

Premiera: 20 października 2021

Posłuchaj na radiokulinarne.pl

Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki

Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki

Zabójstwa, zamachy, więzienne tortury, próby samobójcze czy groźby odebrania dzieci – tego wszystkiego doświadczają niezależni dziennikarze na Białorusi od początku rządów Alaksandra Łukaszenki. Partyzanci to zbiór reportaży o białoruskich reporterach, którym reżim łamie życie za to, że chcą opisywać prawdę. O ich sytuacji opowiadają autorzy książki, dziennikarze i dziennikarki z kilkunastu polskich redakcji.

Premiera: 21 października 2021

Posłuchaj na Spotify

tajfunowe przypisy podcast o azji

Tajfunowe przypisy. Podcast o Azji

Księgarnie to od zawsze punkt obowiązkowy na trasach podróży Ani i Karoliny z Tajfunów. W specjalnym odcinku Tajfunowych przypisów podzielą się swoimi ulubionymi miejscówkami i wrażeniami z azjatyckich księgarni oraz poopowiadają, czym różnią się od tych w Polsce.

Premiera: 22 października 2021

Posłuchaj na Spotify

rafał hetman

Rafał Hetman o książkach

Odcinek specjalny podcastu Rafała Hetmana i wydawnictwa słowo/obraz terytoria wokół serii książek Historia męskości. Dr Ludmiła Janion opowie o tym, co w męskim świecie oznaczało bycie kobietą i jak „męskość” oraz „kobiecość” oddziaływały na siebie.

Premiera: 22 października 2021

Posłuchaj na Spotify

na marginesach podcast o ksiazkach

Na Marginesach. Rozmowy o książkach

Hanna Grudzińska, redaktorka naczelna Wydawnictwa Marginesy, rozmawia z Wojciechem Chmielarzem o jego najnowszej książce Dług honorowy i ulubionych księgarniach.

Premiera: 22 października 2021

Posłuchaj na stronie marginesy.com.pl

wielkie spotkania podcast wielka litera

Wielkie spotkania. Podcast Wielkiej Litery

Katarzyna Montgomery rozmawia z Natalią Fiedorczuk – pisarką, publicystką, wokalistką; autorką książek Jak pokochać centra handloweUlga oraz wydanej niedawno powieści Odmieniec opartej na motywach z życia Bolesława Biegasa.

Premiera: 22 października 2021

Posłuchaj na stronie wielkalitera.pl

NOC_cosienawinie

Podcast Co się nawinie dla ArtRage.pl

W specjalnym odcinku podcastu Anna Karczewska i Aleksandra Pasek rozmawiają ze znanym bajkopisarzem Grzegorzem Kasdepke. Spróbujemy się dowiedzieć, jakie to uczucie być Kawalerem Orderu Uśmiechu i jaki ten kawaler był jako dziecko.

Premiera: 22 października 2021

Posłuchaj na Spotify

alfabet wojtusika

Alfabet Wojtusika

Odcinek specjalny programu Łukasza Wojtusika z okazji Nocy Księgarń 2021. Rozmowa z krakowskimi księgarzami i antykwariuszami (Księgarnia Pod Globusem, Antykwariat Suszek, Antykwariat Abecadło).

Premiera: 22 października 2021

Posłuchaj na Spotify

radio proza wroclawski dom literatury

Radio Proza. Wrocławski Dom Literatury

Book Trucki! O tym jaką rolę pełnią księgarnie na kółkach i czy są jakiekolwiek szanse, by odniosły sukces zbliżony do tego, jaki stał się udziałem ich gastronomicznych odpowiedników, rozmawiamy z pionierami, którzy jako jedni z pierwszych w Polsce odważyli się na założenie mobilnej księgarni.

Premiera: 22 października 2021

Posłuchaj na Spotify

niespieszny podcast

Nieśpieszny Podcast

Joanna Guszta ze studia Ładne Halo opowiada o najlepszych książkach dla dzieci i młodzieży o tematyce architektonicznej i urbanistycznej. Cykl “Rozmowy o architekturze” towarzyszy premierze książki “Zabawy architektoniczne. Wychowanie przez budowanie” (Wydawnictwo Nieśpieszne)

Premiera: 22 października 2021

Posłuchaj na Spotify

albopoczytam

Radio Kampus: Albo poczytam

Z okazji trzeciej odsłony Nocy Księgarń zapraszamy na rozmowę z gospodarzem pasma „O języku”, jutuberem i Członkiem Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk (niezłe kombo!) Mateuszem Adamczykiem o tym, jak mówimy, czego możemy nauczyć się z książek i co się dzieje z językiem w dobie internetów. Rozmawia Anna Karczewska.

Premiera: 19 października 2021

Posłuchaj na Spotify