fbpx

#NocnyRegał

#NocnyRegał

Książki dla nocnych marków – polecają partnerzy Nocy Księgarń

grochola

Katarzyna Grochola
Zranić marionetkę

Wydawnictwo Literackie

Katarzyna Grochola po raz pierwszy w swej karierze została autorką kryminału. "Zranić marionetkę" to porywająca i wielopoziomowa opowieść o dobru i złu, o nienawiści i miłości, a także o tym, jak trudno czasem jedno odróżnić od drugiego. Doskonała lektura do czytania nocą!
Katarzyna Grochola będzie gościem Nocy Księgarń – zapraszamy na spotkanie z pisarką do księgarni Skład Główny w Koluszkach.
silvarerum

Kristina Sabaliauskaitė
Silva Rerum II

przeł. Izabela Korybut-Daszkiewicz

Wydawnictwo Literackie

"Silva Rerum II" to kolejna część bestsellerowej sagi o burzliwych dziejach polsko-litewskiej rodziny na tle wielkiej wojny północnej. Kristina Sabaliauskaitė jest obecnie jedną z najpoczytniejszych litewskich pisarek. Autorka "Silvy Rerum II" będzie gościem Nocy Księgarń – zapraszamy na spotkanie autorskie do Księgarni Pod Globusem w Krakowie!
pociemku

Monika Utnik-Strugała
Po ciemku,
czyli co się dzieje w nocy

ilustracje: Małgorzata Piątkowska

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Co dzieje się po ciemku? Jakie tajemnice skrywa noc? Książka Moniki Utnik-Strugały to obowiązkowa lektura dla małych i dużych czytelników, którzy wybierają się na Noc Księgarń.
zlodziejesnow

Małgorzata
Strękowska-Zaremba
Złodzieje snów

ilustracje: Daniel de Latour

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

"Złodzieje snów" to przypowieść o tym, jak trudno dzieciom zachować poczucie bezpieczeństwa w świecie ludzi dorosłych. Małgorzata Strękowska-Zaremba spotka się z czytelnikami podczas Nocy Księgarń – spotkanie autorskie odbędzie się w księgarni Tarabuk w Warszawie.
sebastianfitzek

Sebastian Fitzek
Pacjent

przeł. Krzysztof Żak

Wydawnictwo Amber

Kolejna przerażająca podróż w głąb podświadomości. Najnowszy bestseller nr 1 „Der Spiegel” Sebastiana Fitzka, mistrza thrillera psychologicznego. Sześcioletni Maks zaginął rok temu. Co się z nim stało, wie tylko sprawca.
 Ale teraz jest pacjentem na oddziale psychiatrii sądowej o maksymalnym zabezpieczeniu. I MILCZY.
 Zrozpaczony ojciec Maksa decyduje się na desperacki krok: SAM ZOSTAJE PACJENTEM.
wyscig-po-zlotego-zoledzia-3d

Katy Hudson
Wyścig po Złotego Żołędzia

przeł. Małgorzata Cebo-Foniok

Wydawnictwo Amber

Nowe szalone przygody Królika, który miał ZA DUŻO MARCHEWEK i jego przyjaciół. Trzeci tom bestsellerowej serii. Kolejna przepięknie ilustrowana książka Katy Hudson pokazuje, że w życiu nie zawsze trzeba być zwycięzcą. Najmłodsi odkryją tu takie wartości jak przyjaźń, umiejętność przebaczania, bycia i działania w grupie. Mądra i cudowna lektura na dobranoc!
wilka

Antonina Kasprzak
Wiłka smocza dziewczynka

Wydawnictwo BIS

Gdy mama Poli i Bułeczki trafia do szpitala, życie dziewczynek bardzo się zmienia. Zapracowany tata nie może im poświęcić zbyt wiele czasu. Usamodzielniające się siostry wyruszają w drogę. Pewnego razu natrafiają na trop tajemniczej dziewczynki, zamkniętej w domu przez matkę-smoczycę. "Wiłka smocza dziewczynka" to fascynująca historia. Książka jest nominowana do Nagrody Literackiej im Kornela Makuszyńskiego.
marakuzminscy

Małgorzata Kuźmińska, Michał Kuźmiński
Mara

Wydawnictwo Dolnośląskie

Zatuszowane zabójstwo. Wyparta przeszłość. I szkielet pod twoim domem. "Mara" to pełna tajemnic historia dziennikarza, który powraca do rodzinnej Dąbrowy Tarnowskiej. Sebastian mierzy się ze skomplikowaną historią miasteczka i wojenną przeszłością swojej rodziny. Próbuje dotrzeć do prawdy o przodkach, ale ta prowadzi go do tajemniczej zbrodni...
"Mara" to historia kryminalna, którą czyta się z zapartym tchem.
tylkowiatr

Berenika Lenard,
Piotr Mikołajczak
Zostanie tylko wiatr. Fiordy zachodniej Islandii

Wydawnictwo Czarne

Autorzy bestsellerowego reportażu "Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii" zabierają nas w podróż po półwyspie: do dawnej norweskiej stacji wielorybniczej, amerykańskiej bazy wojskowej na szczycie góry, w rejs statkiem po fiordach. „Zostanie tylko wiatr” to zbiór opowieści z pozornie znanej, lecz odległej wyspy – ze świata, który warto ocalić.
dobrywielk

Lars Berge
Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo

przeł. Irena Kowadło-Przedmojska

Wydawnictwo Czarne

Jak to możliwe, że w sercu najnowocześniejszego kraju na świecie stado oswojonych wilków zaatakowało i zabiło człowieka? Co zawiodło? Procedury czy wciąż niewystarczająca wiedza? A może pycha i chciwość wzięły górę nad rozsądkiem? Bez względu na odpowiedzi porozumienie człowieka ze zwierzęciem zostało zerwane. A może tak naprawdę nigdy go nie było?
doyle

James Doyle
Dlaczego gwiazdy migocą?

przeł. Magdalena Rabsztyn-Anioł

Wydawnictwo Naukowe PWN

Nauka jest wszystkim, co kiedykolwiek się wydarzyło w całej historii cywilizacji. Czy macie ten rodzaj ciekawskiego i dociekliwego umysłu, który jest konieczny, żeby ją zgłębić? Czy potraficie poradzić sobie z tymi wszystkimi fantastycznymi możliwościami, które nauka nam daje? Interesują was fascynujące fakty i niezgłębione tajemnice? Jeżeli tak, to ta książka jest dla was!
752156-352x500

Łukasz Lamża,
Marcin Łobejko
Co się dzieje w świecie kwantów?

Copernicus Center Press

Najnowsza publikacja Copernicus Center Press to owoc wyjątkowej na polskim rynku współpracy pomiędzy fizykiem i filozofem. Autorzy wprowadzają czytelnika w dwa klasyczne eksperymenty fizyczne, rekonstruując je drobiazgowo, krok po kroku, odwołując się przy tym do serii specjalnie wykonanych dla tej książki szczegółowych ilustracji. Doskonała lektura dla ciekawych świata fizyki!
zimowla

Dominika Słowik
Zimowla

Wydawnictwo Znak

Z jeziora wyłowiono ciało, ojciec rzucił pracę w urzędzie i został wróżem, a Pszczelarz wytresował swój rój. Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji. Naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach. Mieszkańcy albo czekają, aż wydarzy się kolejny cud, albo gorączkowo szukają skarbu. Czy uda się odkryć najściślej strzeżony sekret? Nowa, mroczna powieść Dominiki Słowik to idealna lektura do czytania nocą!
mazur

Tomasz Mazur
Zakazana historia filozofów. Niestoicka powieść stoika

Wydawnictwo Znak

Co by się stało, gdyby idee, które rodzą się w głowach filozofów, od razu zmieniały coś w świecie fizycznym? I gdyby wszystkie systemy filozoficzne zostały podważone? Powieść Tomasza Mazura to nie tylko pasjonująca filozoficzna zabawa, ale również trzymająca w napięciu historia miłosna – doskonała lektura na długie, jesienne wieczory!
drogadogwiazd

Katarzyna i Paweł Ziemniccy
Droga do gwiazd. Opowieść
o Mikołaju Koperniku

Wydawnictwo Literatura

Mówimy o nim: wielki astronom, ale czy wiemy, że na życie zarabiał głównie jako lekarz? A jakim był dzieckiem? Jakich przedmiotów uczył się w szkole? I co tak naprawdę sprawiło, że wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię? Zapraszamy w niezwykłą podróż. Zaczyna się ona w XV-wiecznym Toruniu, a kończy… Ależ nie, nie kończy – ona ciągle trwa. I niewykluczone, że w ślady Kopernika ruszy ktoś z Was...
elfidomstrachow

Marcin Pałasz
Elf i dom strachów

Wydawnictwo Literatura

Duży i Młody pachną przygodą! Sprzęt do wykrywania duchów spakowany, walizka pogryziona – można jechać do Jasiennika! Podczas pobytu w pensjonacie nie będzie wesoło. Trzaskające drzwi, tajemnicze głosy, pojawiające się na lustrze zjawy zjeżą Elfowi sierść na grzbiecie, a Dużego omal nie przyprawią o zawał. Po rozmowach z miejscowym historykiem okaże się, że nawiedzony dom skrywa naprawdę mroczne tajemnice…
nicnieoprzesienocy

Delphine De Vigan
Nic nie oprze się nocy

przeł. Joanna Kluza

Wydawnictwo Sonia Draga

Urodzona w 1946 roku, trzecia z dziewięciorga dzieci Georges’a i Liane Poirier, odebrała sobie życie w 2008 roku. Zmagała się z zaburzeniami maniakalno-depresyjnymi. Delphine de Vigan długo wahała się, czy pisać o fascynującej, dotkniętej chorobą matce. "Nic nie oprze się nocy" to historia słoneczna i piekielna zarazem, napisana z rozbrajającą prostotą i szczerością.
nocnyprzesladowca

Chris Carter
Nocny prześladowca

przeł. Katarzyna Procner-Chlebowska

Wydawnictwo Sonia Draga

Na zapleczu nieczynnego sklepu mięsnego policjanci znajdują niezidentyfikowane zwłoki młodej kobiety. Po serii brutalnych morderstw do akcji wkraczają detektyw Robert Hunter i Whitney Myers. Kto zabija? Co dzieje się po zmroku w LA? Dokąd prowadzi tajemnicze śledztwo pełne poszlak? "Nocny prześladowca" to kolejny, przeszywający thriller Chrisa Cartera.
awaria elektroniw

Tina Oziewicz
Awaria elektrowni

ilustracje: Rita Kaczmarska

Wydawnictwo Dwie Siostry

W ciepłą letnią noc w elektrowni dochodzi do awarii – i cała okolica pogrąża się w ciemności. Gdy w mieście gasną światła, żyjące w nim zwierzęta wychodzą z kryjówek. W końcu mogą spokojnie załatwiać swoje sprawy – i nikt nie świeci im w oczy. Urzekająca atmosferą książka wprowadza czytelników w nocny świat zwierząt: puchacza, lisa, ropuchy, raka, jeża i wielu innych…
dobranoc_gorylku

Peggy Rathmann
Dobranoc, gorylku

Wydawnictwo Dwie Siostry

"Dobranoc, gorylku" – mówi dozorca w zoo podczas wieczornego obchodu. Ale psotny gorylek nie chce jeszcze spać. Woli wykraść dozorcy klucze i skradać się za nim krok w krok, wypuszczając po drodze z klatek słonia, lwa, żyrafę i inne zwierzęta. Skradajcie się razem z nimi, by przekonać się, kto tej nocy zaśnie w ciepłej pościeli i kto komu ostatni powie "dobranoc".
tejnocymis

Ulf Stark, Charlotte Ramel
Tej nocy Miś chce być duży

przeł. Katarzyna Skalska

Wydawnictwo Zakamarki

Tej nocy Miś chce być duży i spać sam. Jednak gdy zapada zmrok, ciemność wypełnia się odgłosami. Co to za dźwięk dochodzi z kuchni?
Prosta, ciepła historia o zasypianiu. O wieczornych lękach, o bezsenności, o patrzeniu na gwiazdy i nocnym buszowaniu w lodówce. Aż w końcu... przychodzi sen!
DL_1_ANTYKWARIAT_500pxRGB

Martin Widmark,
Katarina Strömgård
Antykwariat
pod Błękitnym Lustrem

przeł. Barbara Gawryluk

Wydawnictwo Zakamarki

Dawid pod nieobecność rodziców zamieszkuje u ich znajomego, Melchiora Rasmusena, właściciela Antykwariatu pod Błękitnym Lustrem. Pewnego ranka Melchior znika. Pozostawiona przez niego wiadomość pozwala Dawidowi i jego koleżance Larisie podjąć poszukiwania. Zaczynają odkrywać dziwne okoliczności zaginięcia Melchiora. Wkrótce będą się musieli zmierzyć z niełatwymi pytaniami na temat ludzkiego życia.
lizbona

Weronika Wawrzkowicz-Nasternak
Marta Stacewicz – Paixão
Lizbona. Miasto, które przytula

Wydawnictwo Wielka Litera

To książka o niekończącym się stanie zakochania. Miłości do miasta, do jedzenia, do kultury i do siebie. Jest to historia celebrowania podróży i odkrywania miasta niczym odkrywanie nowego człowieka. Autorki, dziennikarka Weronika Wawrzkowicz-Nasternak oraz portugalistka Marta Stacewicz-Paixão, będą gośćmi Nocy Księgarń – zapraszamy na spotkanie autorskie 20 września w Księgarni Korekty w Warszawie.
gad

Paweł Kapusta
Gad. Spowiedź klawisza

Wydawnictwo Wielka Litera

Paweł Kapusta oddaje głos gadom – tak w gwarze więziennej nazywa się klawiszy. Oddziałowi, dowódcy zmian, wychowawcy, dyrektorzy mówią o brudzie tej roboty, już do końca życia pozostającym w psychice. O szokujących zdarzeniach, z którymi muszą się mierzyć niemal każdego dnia. O codziennym kontakcie z bandytami, z którymi na wolności nikt nie chciałby mieć do czynienia. To druga, mroczna książka Kapusty – finalisty Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za książkę „Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym”.