fbpx

Noc Księgarń w Lublinie

Księgarnia Dosłowna

Peowiaków 12, Lublin

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 22:00

22 października 2021, godz. 20:00
Slam poetycki RestArt
Może masz szufladę pełną tekstów, o których nikt nie słyszał? Chcesz podzielić się swoją twórczością, a jednocześnie pobawić się na scenie? W ramach Nocy Księgarń w Dosłownej organizujemy slam poetycki RestART, czyli rywalizację na z pogranicza poezji i performance'u. Konkurs dla poetów amatorów, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość i oddać się w ręce najbardziej wymagającego jury - publiczności. To ona będzie wybierać zwycięzce. Bitwę poprowadzą Karolina Nowakowska i Melania Sowa.

Promocja na Noc Księgarń: Rabat na książki -15%

Księgarnia Między Słowami

Rybna 4, Lublin

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 22:00

22 października 2021, godz. 17:30
Zakryte. Wernisaż ilustracji Artura Blusiewicza
Cykl kilkunastu wielobarwnych ilustracji powstawał na przełomie roku 2020/2021 do czasopisma Kultury Enter w nawiązaniu do tekstów o tematyce krajów bałtyckich oraz dziedzictwa żydowskiego. Ilustracje stanowią poszukiwanie nowych form wyrazu tego co sąsiedzkie, bliskie, jednocześnie zakryte i niepowszechne w rodzimej kulturze, surowym pejzażu natury Bałtyku i subiektywnym postrzeganiu innych kultur w oparciu o literaturę, sztukę, a także ograniczenia własnej wyobraźni.

22 października 2021, godz. 19:30
Spotkanie autorskie z Moniką Śliwińską
Pisarka, dziennikarka, redaktorka strony o życiu i twórczości Tadeusza Boya-Żeleńskiego.
Autorka książek związanych z Młodą Polską: "Muzy Młodej Polski. Życie i świat Marii, Zofii i Elizy Pareńskich" uhonorowanej Nagrodą Klio, "Wyspiański. Dopóki starczy życia" oraz "Panny z " Wesela" Siostry Mikołajczykówny i ich świat", nominowanej do tegorocznej nagrody Nike.

Promocja na Noc Księgarń: -20% na ksiażki Wydawnictwa: KEW, Warsztaty Kultury, PIW, Austeria

Księgarnia Świetego Pawła w Lublinie

Królewska 6, Lublin

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 22:00

22 października 2021, godz. 18:30
Noc księgarń z ks. Arkadiuszem Paśnikiem w księgarni Świętego Pawła w Lublinie – premiera książki
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z księdzem Arkadiuszem Paśnikiem - niezwykłym kapłanem i proboszczem lubelskiej parafii pw. Świętego Michała Archanioła (która w tym roku przeżywała setną rocznicę powstania), terapeutą uzależnień, a także autorem bestsellera „Obietnica”, książek „Znamię”, „Dar”, „Lęk”, „Miłość”, „Życie”, „Człowiek”, „Judasz”, „Droga krzyżowa na podstawie obrazów Jerzego Dudy-Gracza” oraz współautorem rozważań różańcowych "Różaniec dla dwojga". Ksiądz Arkadiusz prowadzi również kanał na YouTube, gdzie zamieszcza liczne podcasty, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W czasie spotkania odbędzie się premiera najnowszej książki księdza Arkadiusza pt. „Józef. Mężczyzna, mąż, ojciec.”
W czasie spotkania będzie możliwość wysłuchania fragmentów książek, indywidualnej rozmowy z autorem, zadawania pytań oraz zakupu książek i uzyskania autografu.

Promocja na Noc Księgarń: Przy zakupie dwóch książek ks. Arkadiusza Paśnika rabat 20% na obie. Od godziny 20:30 rabat 25% na wszystkie książki Edycji Świętego Pawła

Warsztaty Kultury w Lublinie

Grodzka 5a i 7, Lublin

22 października 2021, cały dzień
Kiermasz książek Warsztatów Kultury
W ramach Nocy Księgarń przygotowaliśmy dla czytelników specjalną promocję na książki wydane nakładem Warsztatów Kultury. Dnia 22 października będziecie mogli nabyć książki z serii Wschodni Express i nie tylko w promocyjnej cenie obniżonej nawet do 40%. Książki do kupienia pod adresem www.sklep.warsztatykultury.pl
Seria wydawnicza „Wschodni Express” to nie tylko wysokiej jakości literatura, ale także wyjątkowy projekt graficzny. Każda okładka to starannie zaprojektowana w duchu minimalizmu grafika, będąca esencjonalnym zobrazowaniem motywu przewodniego danej książki.