fbpx

Noc Księgarń w Warszawie

Spacer z Zygmuntem Miłoszewskim

Zbiórka: Jak wam się podoba (Emilii Plater 4)

21 października 2021, godz. 18:00

Wśród wydarzeń towarzyszących Nocy Księgarń jest i spacer. Pójdziemy po Warszawie ironiczno-romantyczną ścieżką bohaterów powieści „Jak zawsze”. Naszym przewodnikiem będzie sam autor – Zygmunt Miłoszewski. Pisarz zaprasza nas na spacer po swoim rodzinnym Śródmieściu. Czy podobnie jak Grażynie i Ludwikowi uda się nam cofnąć w czasie i przeżyć coś jeszcze raz, ale inaczej? I jaka jest Warszawa Zygmunta Miłoszewskiego, która inspiruje go do pisania. Sprawdźmy! Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo W.A.B., wydawca książek Zygmunta Miłoszewskiego.

Spacer z Grzegorzem Piątkiem

Zbiórka: Sklep wielobranżowy Bęc Zmiana (Mokotowska 65)

22 października 2021, godz. 18:00

Zapraszamy na spacer architektoniczno-literacki z Grzegorzem Piątkiem, autorem fascynującej książki "Najlepsze miasto świata" – laureatki Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Partnerem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Ta noc do innych niepodobna – after party

barStudio, Plac Defilad 1, Warszawa

22 października 2021, godz. 22:00-05:00

Kiedy już się naczytacie, obkupicie i nawdychacie zapachu papieru, wpadajcie na tańce! Wspólnie z barem Studio zapraszamy na after party po Nocy Księgarń. Organizatorem wydarzenia jest barStudio w Warszawie.

Antykwariat Zakładka

Inżynierska 1 lok. 53, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 21:30

22 października 2021, godz. 18:30
Poznaj księdza z nienapisanej sztuki Witkacego
Z okazji Nocy Księgarń Antykwariat Zakładka i Instytut Witkacego zapraszają na spotkanie z Przemysławem Pawlakiem, witkacologiem, autorem książki "Henryk Kazimierowicz. Ksiądz z nienapisanej sztuki Witkacego" (wyd. Instytut Sztuki PAN).

Badet kluboksięgarnia dziecięca

Stanisława Lentza 35a, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 19:00

22 października 2021, godz. 18:00
Noc księgarń w Badecie: Noc w Hogwarcie
22 października o godz. 18 Kluboksięgarnia dziecięca Badet zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na Noc w Hogwarcie. Mile widziane niemugolskie przebrania. Tiara przydziału podzieli nas na domy, odbędziemy kilka lekcji czarodziejstwa. Szczegóły na www.Badet.pl. Wstęp: 25 zł. Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Bajbuk

Zwycięzców 24, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 22:00

Po zmroku ceny maleją! Z okazji Nocy Księgarń 2021 zapraszamy na kiermasz książek w Bajbuku – na czytelników czeka rabat -13%.

Big Book Cafe

Jarosława Dąbrowskiego 81, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 24:00

22 października 2021, od godz. 18:00
18:00 OBSERWATORIUM – projekcja filmowa
Zobacz film "Nomada. Na tropie Bruce'a Chatwina" reż. Werner Herzog

20:00 Noc Księgarń z prozą i poezją
O sile wyobraźni, improwizacji i poczuciu humoru w pisarstwie z Grzegorzem Uzdańskim rozmawia Natalia Szostak.
To spotkanie możesz zobaczyć osobiście lub obejrzeć transmisję na żywo na Facebooku.

21:00 OBSERWATORIUM – projekcja filmowa
Zobacz film "Truman Capote. Wysłuchane modlitwy" reż. Ebs Burnough
22:30 OBSERWATORIUM – projekcja filmowa
"Księgarnie Nowego Jorku" reż. D.W. Young

NOCNY KIERMASZ
Zapraszamy na literackie łowy! Wybraliśmy sto tytułów, które w tę jedyną noc kupicie w specjalnych cenach - nawet 50% taniej. A do zdobycia głośne tytuły ostatnich miesięcy - biografie, reportaże, literatura piękna, wśród nich te, które były wydarzeniami Big Book Festival.

Jak wziąć udział w Nocy Księgarń w Big Book Cafe?
Zapraszamy osobiście od 18.00 do 00.00! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, bez rezerwacji, kto pierwszy, ten zuch! Spotkanie o 20.00 można również oglądać on-line.

Księgarnia Bullerbyn

Chmielna 10, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 21:00

Po zmroku ceny maleją! Z okazji Nocy Księgarń zapraszamy na kiermasz po zmroku. Wybrane książki z oferty z rabatami od 25% do 50%. Cała reszta oferty z rabatem 12% od cen detalicznych.

Bookoff

Ogrodowa 7, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 02:00

22 października 2021, od godz. 21:00
Noc Księgarń w Bookoffie
Noc Księgarń w tym roku pokrywa się z naszą urodzinową wyprzedażą, dlatego, kto przyjdzie, może liczyć na bardzo duże przeceny książek. Niektóre tytuły zostały przecenione nawet o 90 procent. Dodatkowo w tę noc wystartuje u nas kiermasz książek lekko uszkodzonych. Będzie można nabyć bardzo trudno dostępne albumy, albo takie, których nakład już się wyczerpał. O odpowiedni klimat dla tej nocy zadba Keith Jarrett. Z płyt winylowych posłuchamy limitowanej edycji albumu "Sun Bear Concerts", którego na całym świecie jest zaledwie 2000 kopii.

Centrum Praskie Koneser

Plac Konesera 10A, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 21:00

22 października 2021, od godz. 16:00
Noc Księgarń w Koneserze
Czytanie książek rozwija kreatywność, wyobraźnię i poszerza horyzonty czytelników w każdym wieku, także tych najmłodszych. Dlatego przygotowaliśmy dla Was wydarzenie, podczas którego będziecie mogli uzupełnić domowe biblioteczki o nowe, pięknie wydane egzemplarze. Już 22 października z okazji Nocy Księgarń czeka Was nocny kiermasz książek dla dzieci w Koneserze. Swoje najnowsze tytuły zaprezentują uznane wydawnictwa: Albus, Buka, Druganoga, Format, Hokus-Pokus, Muchomor, Tako, Tatarak, Widnokrąg i Wytwórnia.
Noc Księgarń w Koneserze to również spotkania z autorami, autografy i niespodzianki od wydawców.

Księgarnia Czarnego

al. Jana Pawła II 45A lok. 56 (wejście od ul. Nowolipki), Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 21:00

22 października 2021, godz. 18:00
Noc Księgarń w nowej siedzibie Księgarni Czarnego. Spotkanie z Danielem Odiją i Dorotą Wodecką – premiera książki „Pusty przelot”.

23 października 2021 – Wielkie otwarcie nowej siedziby Księgarni Czarnego i jubileuszowe wydarzenia z okazji 25-lecia Wydawnictwa Czarnego. Sprawdź program wydarzeń na stronie czarne.com.pl.

Księgarnia Dwie Siostry

Aleja 3 Maja 2, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 21:00

22 października 2021, godz. 18.00
Jaki dziś jest księżyc? – nocny spacer przyrodniczy po zakątkach Powiśla
Jakie zwierzęta mieszkają w centrum Warszawy? Które z nich wychodzą po zmroku? Zabierzcie ze sobą latarki, zaopatrzcie się w Księgarni Dwie Siostry w książki przyrodnicze i wybierzcie się na spacer z przyrodnikiem, który odkryje przed Wami sekrety miejskiej flory i fauny! Spacer będzie organizowany dla dwóch grup wiekowych: 4-6 i 7-10 lat. Pierwsza grupa będzie spacerować w godz. 18.00-19.00, a druga 19.30-21.00. Bilety są dostępne do kupienia na stronie internetowej: https://bit.ly/NocKsiegarn2021

Promocja na Noc Księgarń: rabat 25% na przyrodnicze tytuły Wydawnictwa Dwie Siostry

Księgarnia Egipska – Książnica Polska

Egipska 7, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 21:00

Po zmroku ceny maleją! Zapraszamy na kiermasz książek ze specjalnymi rabatami z okazji Nocy Księgarń 2021. Trzecia książka za 1 gr!

Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa

Krakowskie Przedmieście 7, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 24:00

Po zmroku ceny maleją! Spotkajmy się w Głównej Księgarni Naukowej im. Bolesława Prusa w trakcie Nocy Księgarń. Na czytelników czekają promocyjne ceny na wybrane tytuły książek anglojęzycznych.

Inne Historie/Małe historie

Długa 4, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 24:00

22 października 2021, od godz. 17:30
Noc Księgarń w księgarni Inne Historie
Zapraszamy na Noc Księgarń w Księgarni Inne Historie. Na klientów czeka nocny rabat na książki anglojęzyczne -10% oraz na książki polskojęzyczne -5%. W ramach Nocy Księgarń odbędzie się też spotkanie z Zofią Stanecką – autorką książek dla najmłodszych, połączone ze sprzedażą jej książek.
Dla osób, które przyjdą z własnym źródłem światła przewidziane są nagrody (uwaga: latarka w telefonie się nie liczy!) 😉

Jak wam się podoba

ul. Emilii Plater 4, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 21:00

22 października 2021, godz. 19:00
Noc Księgarń w Jak wam się podoba - warsztaty rysunku z Anną Malikowską
Z okazji Nocy Księgarń zapraszamy na warsztaty plastyczne z Anną Malikowską! W ramach zajęć, które odbędą się po zmroku w klimatycznym wnętrzu naszej księgarni albumowej, uczestnicy będą mogli poznać podstawy swobodnego rysunku oraz wykonać własne prace pod okiem Anny Malikowskiej, artystki specjalizującej się w rysunku i malarstwie. Inspirację będą stanowiły zgromadzone w księgarni liczne albumy z dziedziny sztuki, fotografii, mody, architektury i innych. Liczba miejsca ograniczona - obowiązują zapisy.

Promocja na Noc Księgarń: Rabat na cały asortyment -15%

Księgarnia Radio Telewizja

gen. Wł. Andersa 29, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 24:00

22 października 2021, od godz. 18:00
Kiermasz książek. Noc Księgarń w Radio Telewizja
Tylko w jeden wieczór taka wyprzedaż! Zapraszamy od godz. 18 do 24 na wielki kiermasz w Radio Telewizji. Przeceniamy wszystkie książki w naszej ofercie o co najmniej 25%.

KluboKsięgarnia "Mamy to!"

1 Praskiego Pułku 13a, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 22:00

22 października 2021, od godz. 18:00
Mamy to! NOCna Księgarnia 2021

18:00-19:00 Spotkanie z Pauliną Chmurską, autorką książek dla dzieci "Wielka mała niedźwiedzica" i "Mała kaszalotka i tajemnica nocy" Wydawnictwo Wilga + warsztaty dla dzieci.

19:00-20:00 Warsztaty pisarskie z autorką serii "Saga wiejska" Kasią Bulicz-Kasprzak dla licealistów ze 163 LO w Wesołej. (stacjonarnie i online).

20:00-21:00 - Jak Tynka do Jeża – rozmowa Justyny Marczuk, autorki bloga @tynkaczyta i popularyzatorki literatury polskich pisarzy, z Agnieszką Jeż, autorką kryminałów i niezwykłej książki "Niewierność" opartej na faktach, w której miłość uwikłana jest w historię.

21:00-22:00 Nocne Polaków rozmowy o książkach - spotkanie online - co czytamy nocą.

W Noc Księgarń organizujemy spotkania z autorkami książek oraz warsztaty plastyczne dla dzieci i literackie dla młodzieży. Odbędzie się również promocyjny kiermasz książek oraz nocne czytanie książki na dobranoc.

Sklep Wielobranżowy Fundacji Bęc Zmiana

Mokotowska 65, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 21:00

Noc Księgarń z Bęc Zmianą
Książki wydane przez Fundację Bęc Zmianę -50%
Rarytasy i znaleziska z naszego magazynu
Bony rabatowe przy zakupie powyżej 50 zł –> 10% na kolejne zakupy, przy zakupie powyżej 75 zł -> 15 %, przy zakupie powyżej 100 zł –> 20 % na kolejne zakupy
Szeroka oferta publikacji m.in o architekturze, dizajnie, sztuce, typografii, Warszawie
Ciekawa ścieżka muzyczna, gramy Radio Kapitał
"Kolekcja. Wystawa osobista" - spotkanie z autorem Tomaszem Chmalem, podpisywanie egzemplarzy, dyskusja o współczesnej sztuce – start wydarzenia o godzinie 19.
"Sztuka pobytu" Kasi Travellicious – możliwość zakupienia egzemplarza z autografem autorki

Księgarnia iPoczytaj – Książnica Polska

Madalińskiego 4, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 22:00

Po zmroku ceny maleją! Zapraszamy na kiermasz książek ze specjalnymi rabatami z okazji Nocy Księgarń 2021. Trzecia książka za 1 gr!

Księgarnia Baczyńskiego

Stefana Żeromskiego 81, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 23:00

22 października 2021, godz. 16:00
Noc Księgarń dla dzieci. Goście: Katarzyna Stoparczyk, Grzegorz Kasdepke, Katarzyna Ryrych, Mirosław Wlekły
Transmisja na żywo z Księgarni im. K. K. Baczyńskiego w Warszawie na Facebooku: Noc Księgarń, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Literatura.
Zapisy dla dzieci z opiekunami (liczba miejsc ograniczona): ksiegarnia.baczynskiego@gmail.com

22 października 2021, godz. 17:15
Noc Księgarń o języku. Goście: Agata Hącia, Michał Rusinek, Mateusz Adamczyk
Transmisja na żywo z Księgarni im. K. K. Baczyńskiego w Warszawie na Facebooku: Wydawnictwo Agora, PWN Moc Wiedzy.
Zapisy (liczba miejsc ograniczona): ksiegarnia.baczynskiego@gmail.com

Zaraz po spotkaniach autorskich zapraszamy Państwa na nocną promocję w Baczyńskim. W naszej ofercie rabaty na wydawnictwa: Wielka Litera, Wydałem, Dragon, Zielona Sowa, Skarpa Warszawska. Dodatkowo do każdej zakupionej książki z wyd. Muzeum warszawy dostaniecie Państwo darmowy bilet do Muzeum Warszawy. Czekamy na Was do godziny 23.00. Zapraszamy na jedyną taką noc w roku!

Księgarnia Korekty

al. Wyzwolenia 14, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 24:00

22 października 2021, od godz. 17:30
Noc Księgarń w Księgarni Korekty
Spotkania autorskie, kiermasz książek.
Po zmroku ceny maleją! W dniach 22-24 października 2021 rabat na wybraną ofertę do -80%

Spotkanie wokół książki "Cichociemny. Przybylik" z Markiem Przybylikiem, prowadzi Jerzy Kisielewski

23 października 2021, poranek po Nocy księgarń
godz. 12:00 Spotkanie dla dzieci z Wydawnictwem RM
godz 14:00 "Gnomy: nie za duzi rzeźbiarze" – spotkanie z Jankiem Bliźniakiem i książką "Kłopoty gnoma kurzorobka"

Księgarnia Leksykon – Książnica Polska

Nowy Świat 41, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 21:00

22 października 2021, od godz. 17:00

17:00 - Mowa z Grochowa + gwara warszawska

18:30 - spotkanie autorskie z Panem Dziano o Wiechu

19:30 - minikoncert Teściowa Śpiewa

20:00 (20:15) - spotkanie autorskie z Markiem Telerem

Po zmroku ceny maleją! Zapraszamy na kiermasz książek ze specjalnymi rabatami z okazji Nocy Księgarń 2021. Trzecia książka za 1 gr!

Księgarnia Muzeum Niepodległości

Aleja Solidarności 62, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 22:00

22 października 2021, od godz. 17:30
Noc Księgarń w Muzeum Niepodległości w Warszawie
Spotkania autorskie z autorami naszych publikacji i możliwość uzyskania autografu. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników książek do zapoznania się z naszą ofertą i odwiedzenia księgarni muzealnej usytuowanej w samym centrum Warszawy. Przewidujemy także warsztaty dla dzieci z historii i budowy książki, które poprowadzi nasz pracownik z DHiBN Piotr Maroński.
W godz.17.00-19.00 spotkanie z dr hab. Jolantą Załęczny

Księgarnia Na Miodowej

Miodowa 17/19, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 22:30

22 października 2021, od godz. 18:00
Noc księgarń na Miodowej
W programie: degustacja miodów, "Na początku było Słowo..." Spotkanie z autorem, ks. dr Januszem Stańczukiem, "Do lochu!" zwiedzanie podziemi Księgarni na Miodowej, degustacja klasztornych herbat ziołowych.

Promocja na Noc Księgarń: Rabat 15% na cały asortyment z wyłączeniem stref oznaczonych niebieską naklejką.

Księgarnia Państwowego Instytutu Wydawniczego

Foksal 17, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 20:00

22 października 2021, godz. 18.00
Noc Księgarń w Księgarni PIW: Wieczór Opowieści Niesamowitych
Z okazji Nocy Księgarń zapraszamy na wyjątkowy wieczór z naszą serią „Opowieści Niesamowite”. Aktorki i aktorzy przeczytają dla Państwa fragmenty mrożących krew w żyłach historii z tomów: polskiego, rosyjskiego, angielskiego i (uwaga, gratka) przedpremierowo jedno z opowiadań z planowanego na przyszły rok tomu hispanojęzycznego. W mistrzowskich interpretacjach Aleksandry Nowickiej, Katarzyny Dąbrowskiej i Andrzeja Szeremety usłyszymy teksty J, Sheridana Le Fanu, Fiodora Dostojewskiego, Stanisława Lema, Wilhelma Hauffa i Silviny Ocampo.

Promocja na Noc Księgarń: Zapraszamy na Nocny Kiermasz do naszej księgarni przy ul. Foksal 357. Od godz. 17:30 dokładamy 10% do rabatu na czarne książki i książki z nocnymi motywami. Pozostałe książki też dostaną specjalne, nocne ceny z okazji święta księgarń.

Najlepsza Księgarnia

Augusta Cieszkowskiego 1/3/lok. 147-148, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 23:00

22 października 2021, godz. 21:00
Noc Księgarń z książkami ze świata
Goście: Krzysztof Cieślik, Justyna Czechowska, Agata Kasprolewicz, Aga Zano
Transmisja na żywo z Najlepszej Księgarni w Warszawie na Facebooku: Noc Księgarń, Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury. Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, Wydawnictwo Poznańskie.

Zapisy/informacje o udziale publiczności (liczba miejsc ograniczona): poczta@najlepszaksiegarnia.pl

22 października 2021, godz. 22:15
Noc Księgarń i książki kobiet
Gościnie: Eliza Kącka, Mery Spolsky, Agnieszka Szydłowska, Weronika Wawrzkowicz
Transmisja na żywo z Najlepszej Księgarni w Warszawie na Facebooku: Noc Księgarń, Wielka Litera. Partnerem wydarzenia jest wydawnictwo Wielka Litera.
Zapisy/informacje o udziale publiczności (liczba miejsc ograniczona): poczta@najlepszaksiegarnia.pl

Nowa Księgarnia

Madalińskiego 10/16, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 23:00

Do 15 października 2021
Być jak Odys. Historie czytelników na Noc Księgarń
Z programu do spektaklu Warlikowskiego „Odyseja. Historia dla Hollywoodu” możecie dowiedzieć się, jakie doświadczenia życiowe z perspektywy Odysa i jego tułaczki spotkały Agnieszkę Holland, Maję Komorowską czy Adama Strzembosza. Teraz czas na Was!
W naszym konkursie na najciekawszą „odysejową” opowieść zbliżającą swoje życiowe doświadczenia do przeżyć Odysa, nie stawiamy przed Wami żadnych ograniczeń dotyczących formy literackiego tekstu. Zaskoczcie nas oryginalnym, wcześniej nie publikowanym, opowiadaniem, wierszem, piosenką!
Jedyny wymóg to objętość: wynosi 1800 znaków ze spacjami, czyli trzeba zmieścić się na standardowej stronie tekstu. Możecie wygrać podwójne zaproszenie na spektakl „Odyseja. Historia dla Hollywoodu”, gadżety Nowego Teatru oraz książki ufundowane przez dystrybutora książek OSDW Azymut.
Swoje prace wysyłajcie do 15 października e-mailem na adres ksiegarnia@nowyteatr.org. Możecie je umieścić w załączniku albo wkleić w treść e-maila. Wyniki ogłosimy 22 października, podczas Nocy Księgarń.

22 października 2021, od godz. 17:30
Podczas Nocy Księgarń w Nowej Księgarni, oprócz konkursu literackiego, organizujemy również mały kiermasz książkowy. Tylko tego dnia będzie można kupować książkowe nowości czołowych polskich wydawców z rabatem przekraczającym 20% ceny okładkowej.

Nowy Rozdział

Rydygiera, 11/U2, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 23:00

22 października 2021, godz. 21:00
Noc Księgarń z Rejsem po Cykladach
Zapraszamy wszystkich tych, którzy już tęsknią za letnią, morską bryzą. Będziemy mówić o żeglowaniu po greckich wyspach i morzu Egejskim, dowiemy się gdzie znajduje się grób Homera, gdzie i dlaczego Tezeusz porzucił Ariadnę oraz poznamy wyspę, na którą spływają żeglarze tylko dla pysznej kolacji i widoku gwiazd. Nawigatorem w naszym rejsie będzie żeglarz, założyciel wydawnictwa Nautica - Adam Widmański.

Promocja na Noc Księgarń: Rabat na książki Żeglarskie -20%

Księgarnia PWN

Krakowskie Przedmieście 62, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 21:00

Taka kosmiczna okazja zdarza się tylko raz w roku! W ramach Nocy Księgarń zapraszamy na wielki Kiermasz w Księgarni PWN przy Krakowskim Przedmieściu 62 w Warszawie. Będą na Was czekać dziesiątki przecenionych tytułów! Nasza Księgarnia szykuje naprawdę wyjątkową promocję:
rabat 80% – na wybrane tytuły dostępne w Księgarni: beletrystyka, kryminał, historia, literatura dziecięca. To znaczy, że będziecie mogli kupić książki dosłownie za 10 zł!
rabat 25% – na resztę książkowego asortymentu (z wyjątkiem podręczników)
22 października będziemy otwarci aż do godziny 21.00. Serdecznie zapraszamy!

Księgarnia Tajfuny

Chmielna 12, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 20:00

22 października 2021, od godz. 17:30
Tajfunowa randka w ciemno w Noc Księgarń
Nie wiecie, jaką książkę wybrać na długie jesienne wieczory? Zapraszamy na tajfunową randkę w ciemno. Wyselekcjonowane przez tajfunową ekipę perełki azjatyckiej literatury będą czekać na Was opakowane w piękny papier. Każdy z odwiedzających będzie mógł zakupić książkę, kierując się krótką notką na jej temat lub cytatem. W ofercie znajdą się książki polsko- i anglojęzyczne.

Księgarnia Tarabuk

Nowy Świat 63, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 22:00

22 października 2021, godz. 22:00
Piotr Milewski w piżamie, kiermasz, kawa za książkę
Piotr Milewski autor "Transsyberyjskiej..." opowie Jakubowi Bułatowi o kanonie literatury podróżniczej a Jakub Bułat autor "Tarabuka" opowie mu o kanonie księgozbioru tudzież księgarni.
W tle kiermasz książki niszowej, anglojęzycznej, varsavianistycznej także dla dzieci, dwujęzycznej, książki dziecięcej także dla dorosłych, poradniki dla psiarzy psy w maseczkach, także klasyka w różnych tłumaczeniach.
Uwaga!
Kategoria specjalna: katalogi z wystaw Europy Zachodniej lat 60. i 70.!
Za zakupy częstujemy herbatą lub kawą na trzy sposoby:
* na miejscu
* na wynos
* w innym terminie

Wrzenie Świata – Faktyczny Dom Kultury

Gałczyńskiego 7, Warszawa

W Noc Księgarń księgarnia czynna do godz. 22:00

22 października 2021, godz. 18:30
Noc Księgarń z reportażem
Goście: Katarzyna Tubylewicz, Mariusz Szczygieł

Transmisja na żywo z Faktycznego Domu Kultury (Wrzenie Świata) w Warszawie na Facebooku: Noc Księgarń, InstytutR, Wrzenie Świata, Wielka Litera.

Zapisy/informacje o udziale publiczności (liczba miejsc ograniczona): reportaz@instytutr.pl

Kiermasz książek we Wrzeniu Świata!