fbpx
goście (1)

Najpiękniejsza noc w roku

II edycja Nocy Księgarń: 15-17 października 2020

Ponad 150 wydarzeń, w tym spotkania autorskie, warsztaty, debaty, konkursy i koncerty. To będzie największe wydarzenie literackie tej jesieni! W październiku 2020 roku w ponad 100 księgarniach w całej Polsce odbędzie się druga edycja festiwalu Noc Księgarń.

Festiwal księgarń i czytelników

Wydarzenia dla małego i dużego czytelnika

Gwiazdy literatury, spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie i konkursy dla czytelników. Oficjalny program Nocy Księgarń zostanie ogłoszony w drugiej połowie wrześni. To będzie wielkie święto księgarń i czytelników!

W programie wydarzeń przewidziano zarówno wydarzenia dla dorosłych, jak i dla najmłodszych czytelników. Część wydarzeń może potrwać nawet do samego rana.

2
3

Odkryj swoją księgarnię

Niezależne, autorskie, kameralne

Autorskie, niezależne, kameralne, turystyczne, dziecięce, specjalistyczne, księgarnio-kawiarnie i kluboksięgarnie.

Weź udział w Nocy Księgarń i wspólnie z nami odkryj najpiękniejsze polskie księgarnie. W ciągu kilku tygodni poprzedzających wydarzenie pokażemy księgarnie, w których dobra literatura jest zawsze na pierwszym miejscu.

W 2020 roku, ze względu na kryzys branży księgarskiej wywołany przez pandemię koronawirusa, festiwalowi towarzyszy także kampania Książka na telefon. Wspieramy lokalne księgarnie (www.ksiazkanatelefon.pl).