fbpx

O akcji

oakcji2

Takiej nocy jeszcze nie było!

#NocKsięgarń – 20 września 2019

20 września 2019 w kilkudziesięciu księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja akcji Noc Księgarń. Wydarzenie, podobnie jak Noc Muzeów, ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych.

Organizatorem akcji jest dystrybutor książek OSDW Azymut. Ogólnopolska Noc Księgarń została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenia dla czytelników, wielkie święto księgarń

Wydarzenia dla małego i dużego czytelnika

Gwiazdy literatury, spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie i konkursy dla czytelników. Oficjalny program Nocy Księgarń zostanie ogłoszony w drugiej połowie sierpnia. To będzie wielkie święto czytelników!

W programie wydarzeń przewidziano zarówno wydarzenia dla dorosłych, jak i dla najmłodszych czytelników. Część wydarzeń może potrwać nawet do samego rana.

oakcji3
oakcji5

Odkryj swoją księgarnię

Niezależne, autorskie, kameralne

Autorskie, niezależne, kameralne, turystyczne, dziecięce, specjalistyczne, księgarnio-kawiarnie i kluboksięgarnie.

Weź udział w Nocy Księgarń i wspólnie z nami odkryj najpiękniejsze polskie księgarnie. W ciągu kilku tygodni poprzedzających wydarzenie pokażemy księgarnie, w których dobra literatura jest zawsze na pierwszym miejscu.