Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Czy sztuczna inteligencja nas zje? Wykład prof. Jana Hartmana

6 października, 2022 20:45 - 21:45

Czy sztuczna inteligencja nam zagraża? Jak zbudować z nią relacje? Kto za nią odpowiada? Podczas wykładu prof. Jan Hartman przedstawi lęki i nadzieje związane z technologią umownie zwaną sztuczną inteligencją oraz postara się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób możemy kontrolować nasze relacje z nie-ludzkimi podmiotami wyposażonymi w oprogramowanie zniechęcające nas do upartego odmawiania im statusu osoby i praw należnych istotom czującym. Kwestią kluczową jest zabezpieczenie się przed ewentualnością rozbieżnych interesów pomiędzy ludźmi a „botami” i systemami inteligentnymi. Nie można jednakże myśleć o tych sprawach w kategoriach tresury, kontroli i zabezpieczeń. W przyszłości SI nie da się ani zniewolić, ani wyłączyć. Trzeba z nią będzie „po dobroci”. Moc wiedzy. Posłuchajcie wykładu o sztucznej inteligencji!

 

Jan Hartman – profesor filozofii z Uniwersytetu Jagiellońskiego, publicysta tygodnika „Polityka”, autor ponad 20 książek i kilku tysięcy artykułów prasowych. Zajmuje się teorią wiedzy, filozofią polityki i etyką.

 

Wydarzenie stacjonarne – zapraszamy do Księgarni PWN w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 62). W trakcie Nocy Księgarń dodatkowe rabaty na całą ofertę księgarni.
Transmisja na żywo na stronach na Facebooku: Noc Księgarń, PWN Moc Wiedzy, Księgarnia PWN.

Szczegóły

Data:
6 października, 2022
Godzina:
20:45 - 21:45
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Księgarnia PWN w Warszawie
Krakowskie Przedmieście 62
Warszawa, mazowieckie 00-322
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia