Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Noc Księgarń 2022 we Wrzeniu Świata. Spotkanie z Zofią Stanecką i Jarosławem Mikołajewskim

7 października, 2022 19:00 - 22:00

Noc Księgarń 2022 – Warszawa

Wszystkie dzieci i dorosłych zapraszamy na spotkanie z wybitnymi autorami książek dla dzieci – Zofią Stanecką i Jarosławem Mikołajewskim w ramach Nocy Księgarń. Podczas tego wyjątkowego wieczoru porozmawiamy o książkach, które mają niezwykłą moc… MOC ŁĄCZENIA POKOLEŃ!

Weźmiemy pod lupę literaturę dla dzieci, która zostaje z nami na lata! Nie zabraknie tytułów wpisanych na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej: „Świat według dziadka” Zofii Staneckiej czy „Kiedy kiedyś, czyli Kasia, Panjan i Pangór” Jarosława Mikołajewskiego.

Książki te łączą pokolenia i zdobywają serca kolejnych młodych czytelników oraz rodziców. Ich autorzy nie boją się poruszać ważnych tematów. W subtelny sposób piszą o sprawach najważniejszych: odejściu bliskiej osoby, oswajaniu ze starością, przyjaźni międzypokoleniowej, odczuwaniu empatii, radości z życia i nadziei. Te historie często pomagają odnaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Warto mieć je zawsze przy sobie i do nich wracać w różnych momentach życia.

Podczas spotkania przyjrzymy się też nowej serii Dobre Pióro (Wydawnictwo Słowne). To właśnie w ramach tej serii na półkach księgarń pojawiły się tytuły: „Świat według dziadka” Zofii Staneckiej czy „Godzina Śródziemnomorska” Jarosława Mikołajewskiego. To współczesna literatura dla dzieci napisana i zilustrowana przez wybitnych artystów (Marianna Sztyma, Joanna Gębal). Książki przemycają ważne, aktualne tematy, rozbudzając przy tym dziecięcą wrażliwość i empatię.

Rozmowę poprowadzi Michał Pabian. Fragmenty książek zaproszonych gości przeczyta Paweł Bernadowski.

Spotkanie odbędzie się 7 października, o godz. 19.00. Podczas Nocy Księgarń we Wrzeniu Świata czekają na Was rabaty na książki!

 

Szczegóły

Data:
7 października, 2022
Godzina:
19:00 - 22:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Wrzenie Świata
Gałczyńskiego 7
Warszawa, mazowieckie 00-362
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia