fbpx

Noc Księgarń w Krośnie

Księgarnia Autorska
w Krośnie

Bieszczadzka 29, 38-400 Krosno

20 września 2019, godz. 19:00 – 21:00

19:00 Spotkanie autorskie z Andrzejem Paradyszem wokół książki "Anioły i Demony na Bukowinie. Rowerem na pograniczu kultur"

"Anioły i Demony na Bukowinie" to intrygująca i wielowątkowa opowieść o Bukowinie – historycznej krainie położonej na pograniczu Rumunii i Ukrainy. Przybliża przede wszystkim złożoną tożsamość Bukowińczyków, którzy od wielu pokoleń pielęgnują tradycję i kulturę polską na obczyźnie, gdzie zepchnięci w niepamięć, często egzystują na skraju nędzy. Publikacja podkreśla niepowtarzalną różnorodność kulturową i religijną regionu stanowiącego prawzór Unii Europejskiej. Jednocześnie buduje intrygujące podłoże historyczno-polityczne, będące nieodłącznym tłem dla tego barwnego tygla kulturowego.
Opis tej ciekawej, bo odbytej na dwóch kółkach, podróży w poszukiwaniu samego siebie, autor wzbogacił o ironiczne anegdotki, własne wnikliwe spostrzeżenia, a także historie spotkanych w drodze ludzi. Nie pominął przy tym szerszego kontekstu globalnych przemian zdominowanych przez konsumpcjonizm i przyspieszony rozwój technologii, które marginalizują prawdziwe wartości ludzkie oraz często utrudniają komunikację i wzajemne zrozumienie. Na kartach dziennika można jednak znaleźć drogę wyjścia z wszechobecnego wyobcowania i przytłaczającej matni. Poza tym całość przyozdobiono niebanalną fotografią i obszyto grubą nicią czarnego humoru.

Wstęp wolny

Antykwariat i Księgarnia
Zbigniew Oprządek

Portiusa 4, 38-400 Krosno

20 września 2019, godz. 18:30 – 00:00

18:30 "Jesień Leśnych Ludzi". Wernisaż Wystawy Marzeny Majki

Wstęp wolny