fbpx

Noc Księgarń w Lesku

Księgarnia BOSZ Lesko

Parkowa 5, 38-600 Lesko

20 września 2019, godz. 19:00 –

19:00 Spotkanie z Kazimierzem Nóżką i Marcinem Sceliną, autorami książek "Zanim wyjedziesz w Bieszczady" i "Niedźwiedzica z Baligrodu"

Czy na pewno chcesz rzucić wszystko i wyjechać Bieszczady? Dwóch najsłynniejszych leśników w Polsce i kulturoznawca konfrontują nasze wyobrażenia o krainie studenckich wypadów, hipisów i dzikiej natury z prawdziwym obrazem Bieszczadów – obszaru wysiedleń, zapomnianej wojny domowej, uciekinierów politycznych, watah wilków, ciekawskich niedźwiedzi i surowych praw natury. Poznajemy losy pustelników, PRL-owskich watażków, dezerterów rodzinnych i ludzi chcących uciec przed miastem do lasu zatopionego w dymie kopcących retort. Autorzy zabierają nas w prawdziwe Bieszczady. Zarówno te, które są obiektem naszych marzeń o zielonej enklawie, jak i do miejsca, o którym nie mieliśmy pojęcia. Zanim ruszymy w Bieszczady, rzuciwszy wszystko na zawsze lub tylko na chwilę, powinniśmy je poznać.

Spotkanie z autorami "Zanim wyjedziesz w Bieszczady" już 20 września w Księgarni BOSZ Lesko. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Wstęp wolny