fbpx

Noc Księgarń w Szczecinie

Księgarnia Między Wierszami

Moniuszki 6, 71-430 Szczecin

20 września 2019, godz. 19:30 – 00:00

19:30 – 21:00 Różne oblicza Ameryki – Andrzej Wojtasik

Opis: Lou Reed, Kim Gordon, Patti Smith i Emma Goldman. Donald Trump, Barack Obama, Martin Luther King i George Custer. Kalifornia i Nowy Jork. Izolacjonizm, rasizm i mit Dzikiego Zachodu. Na USA można patrzeć z różnych stron. Można je krytykować i wychwalać, kochać i nienawidzić, ale nie można przejść obok nich obojętnie. O różnych obliczach Ameryki, na bazie książek Please kill me. Punkowa historia punka, Dziewczyna z zespołu, Wyższa lojalność oraz Ludowa historia Stanów Zjednoczonych, porozmawiamy z ich tłumaczem – Andrzejem Wojtasikiem.

21:00 – 22:30 Katarzyna Marciszewska – spotkanie autorskie

Z okazji Nocy księgarń kawiarnia-księgarnia Między Wierszami zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Marciszewską, autorką powieści Wiedźmy Himmlera. Autorka jest rodowitą szczecinianką, absolwentką stosunków międzynarodowych ze specjalnością niemcoznawstwo Uniwersytetu Szczecińskiego. Pracę magisterską napisała o historii Wielgowa. Jest także współautorką i współredaktorką dwóch książek, zbioru artykułów naukowych "Tym samym pociągiem. Przesiedlenia przymusowe, procesy dezintegracyjne i integracyjne na Pomorzu Zachodnim i ziemi lubuskiej w latach 1939–1949" oraz opowiadań historycznych wchodzących w skład tomu "Opowiadania Numizmatyczne".

22:30 – 23:30 Nie bądźcie tacy poważni!

4 października do kin wejdzie film pt. Joker, opowiadający historie jednego z najbardziej charakterystycznych komiksowych złoczyńców. Z tej okazji przyjrzymy się genezie tej postaci, jego szaleństwu jako odpowiedzi na normalność, skomplikowanej relacji z Mrocznym Rycerzem oraz adaptacjom, w którym pojawił się do tej pory.

23:30 – 00:00 Dajcie się zaskoczyć

Dla wszystkich, którzy do trwają do końca, przewidujemy niespodziankę.

Wstęp wolny

Kluboksięgarnia FiKa

al. Jana Pawła II 8, 70-432 Szczecin

20 września 2019, godz. 19:00 – 21:45

19:00 Poczytaj mi, babciu - dobranocka dla najmłodszych
Wioleta Słoka, miłośniczka i kolekcjonerka książek dla dzieci i młodzieży, czyta "Wioletowe kruczki" – książkę swojego dzieciństwa.

20:00 Premiera książki "Tajemnica Srebra"
czyta Szalony Królik, Marcin tata Zosi i Antka, miłośnik Wędrowycza oraz wielki fan Mordimera Madderina;

21:00 Harry Potter...
czyta Paulina Ratajczak, animatorka kultury, organizatorka eksperymentalnych placy zabaw "Tworzę się"

Wstęp wolny