fbpx

Noc Księgarń w Toruniu

Księgarnia Kafka i spółka

Szewska 2, 87-100 Toruń

20 września 2019, godz. 19:00 – 22:00

19:00 Występ duetu akustycznego Natalia Siemieniecka & Darek Walichniewicz
20:00 Wykład popularnonaukowy "Czarne dziury i inne białe plamy"
Od kilkuset lat coraz lepiej poznajemy świat, który wypełnia się na naszych oczach coraz to bardziej niesamowitymi obiektami i zjawiskami. Od czasu do czasu zdarzy nam się jednak odkryć coś, co jest nie tylko dziwne, albo zaskakujące, albo szczególnie piękne, ale zmusza nas do przemyślenia na nowo samej struktury rzeczywistości. Trudno o lepszy przykład tego typu "kłopotliwego miejsca" na mapie świata niż czarne dziury.
Wykład poprowadzi Łukasz Lamża, filozof przyrody, popularyzator nauki, autor książki "Co się dzieje w świecie kwantów?" (Copernicus Center Press)

Wstęp wolny

Toruński Antykwariat Księgarski

Wysoka 16, 87-100 Toruń

20 września 2019, godz. 18:30 – 20:00

18:30 Noc Księgarń: książki, przez które zarwaliśmy noc
Rozmowa czytelników o książkach-zrywaczach nocy. Nam antykwariuszkom zdarzało się, zdarza i mamy nadzieję, że wciąż będzie zdarzać nie zasnąć dopóki nie wyjaśni się sytuacja w czytanej książce. Jesteśmy pewne, że wielu z Was również. Chcemy poznać winnych-książki, przez które zarwaliśmy noc. Czy było warto wstać niewyspanym, albo wcale nie zasnąć aż do ostatniej strony? Tytuły książek zapiszemy i listę opublikujemy ku przestrodze lub jako zachętę dla tych, którzy chcą zostać pochłonięci przez lekturę. W antykwariacie powstanie specjalna półka na książki-zarywacze nocy, na której umieścimy używane i nowe egzemplarze tych gagatków.

Wstęp wolny