fbpx

Dzbany, jesieniary, alternatywki. Debata o Młodzieżowym Słowie Roku 2020

Wirtualny program festiwalu Noc Księgarń 2020 wciąż trwa. Wspólnie z Wydawnictwem Naukowym PWN zapraszamy na debatę o plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku.

Do udziału w rozmowie o dzbanach, alternatywkach, jesieniarach czy eluwinie zaprosiliśmy dr. hab. Marka Łazińskiego (UW), dr Agatę Hącię (UW) i Bartka Chacińskiego (tygodnik Polityka). Widzimy się 19 listopada o godz. 19:00. Transmisję NA ŻYWO z debaty będzie można obejrzeć na stronach Noc Księgarń i PWN Moc Wiedzy na Facebooku.

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU
Młodzieżowe Słowo Roku to plebiscyt organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z projektem Słowa klucze w ramach inicjatywy Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Plebiscyt ma na celu wyłonienie najbardziej popularnych wśród młodych ludzi słów, określeń lub wyrażeń. Młodzieżowe Słowo Roku nie musi być nowe, slangowe ani najczęściej używane. Jury w składzie: Marek Łaziński (Uniwersytet Warszawski), Anna Wileczek (Uniwersytet J. Kochanowskiego w Kielcach), Ewa Kołodziejek (Uniwersytet Szczeciński), Bartek Chaciński (Polityka) docenia istotność tematu oraz kreatywność języka w opisywaniu rzeczywistości.

Więcej o plebiscycie:www.sjp.pwn.pl/mlodziezowe-slowo-roku