fbpx

Dziękujemy!

Dziękujemy! Druga, wirtualna, oglądana z daleka i – co dziś najważniejsze – bezpieczna edycja Nocy Księgarń za nami. Dziękujemy wszystkim, bez których nie moglibyśmy być z Wami przez ostatnie trzy wieczory.

Dziękujemy (w pierwszej kolejności!) księgarkom i księgarzom. Bez Was święto księgarń i czytelników nigdy by się nie odbyło. Bez Was nie byłoby miejsc, za którymi dziś – zaglądając tam jedynie przez ekrany – tak bardzo tęsknimy. Dziękujemy za odwagę, wytrwałość i gotowość do organizacji wydarzeń w nowych, niełatwych warunkach. Mimo tak niecodziennej formy wydarzenia zrobiliście wszystko, co w Waszej mocy, by książka znów była na pierwszym miejscu. Literackie i artystyczne, dziecięce i naukowe, podróżnicze, obcojęzyczne, religijne, otwarte na nowe idee i te kultywujące tradycje, noszące imiona pisarzy oraz wielopokoleniowych rodzin księgarskich – jesteśmy razem! W tak trudnym, nieobliczalnym roku ta wspólna, organizowana solidarnie Noc powinna być dobrym przykładem na każdy zwykły dzień dla ludzi książki.

Dziękujemy czytelnikom i czytelniczkom – za obecność, za reakcje, za wsparcie, za wyrozumiałość (wybaczcie nam kilka chochlików technicznych). Dziękujemy za naprawdę ogromnie liczny udział w internetowej edycji festiwalu. Byliście z nami na tak wielu wydarzeniach w sieci, że serce rośnie. Dziękujemy też za odpowiedzialność i zachowanie bezpieczeństwa podczas udziału w kiermaszach po zmroku (spisaliście się na medal!).

Dziękujemy wszystkim partnerom Nocy Księgarń 2020!

Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego – dziękujemy za decyzję o współfinansowaniu festiwalu z Funduszu Promocji Kultury. To była ogromna pomoc! Cieszymy się, że księgarnie mają coraz większe znaczenie dla instytucji kultury w Polsce.

Przedstawicielstwu Komisji Europejskiej w Polsce – dziękujemy za zaufanie i podjęcie współpracy. Cieszymy się, że dzięki wspólnej inicjatywie mogliśmy zaproponować czytelnikom m.in. wspaniały cykl interpretacji wierszy w języku migowym, koncert zespołu Czereśnie czy warsztaty ekologiczne.

Dziękujemy samorządom i instytucjom miejskim, które zaangażowały się w promocję festiwalu. Bez tej pomocy nie dotarlibyśmy do wielu czytelników, którzy o Nocy Księgarń dowiedzieli się m.in. z miejskich afiszy, autobusów czy tramwajów.

Dziękujemy wydawcom, którzy zaangażowali się we (wspaniałą!) współpracę przy tegorocznej edycji festiwalu. Cieszymy się, że dla tak wielu z Was lokalne, niesieciowe księgarnie stacjonarne mają znaczenie. To także dzięki Wam mogliśmy przez ostatnie trzy wieczory gościć tak wielu autorów.

Dziękujemy mediom, dziękujemy wszystkim partnerom medialnym wydarzenia. Dzięki Wam dotarliśmy do naprawdę bardzo wielu czytelników, którzy mimo izolacji mogli wziąć udział w jednym z największych wydarzeń literackich tej jesieni.

Steinke Communications i Annie Karczewskiej (Książki kupuję kameralnie) – dziękujemy za nachalną promocję czytelnictwa, za profesjonalną, intensywną promocję Nocy Księgarń 2020. Dzięki wielkie za ogromne zaangażowanie!

WSZYSTKIM wspaniałym gościom, autorom, prowadzącym spotkania, animatorom, artystom, muzykom, twórcom programu wirtualnego, fotografom, filmowcom, montażystom, całemu zapleczu organizacyjno-technicznemu – wszystkim, którzy byli z nami przez te trzy wieczory, bardzo, bardzo dziękujemy. Jakoś to wspólnie udźwignęliśmy!

Firmom Booktrailer.pl i DobreTransmisje.pl – dziękujemy za świetną współpracę i nieocenione wsparcie techniczne. Bez Was nie dotarlibyśmy przecież z literaturą w eter.

No i Internecie, tobie też dzięki – za te stabilne łącza!

Do zobaczenia za rok – oby naprawdę – w księgarniach.

Zespół projektu Noc Księgarń
OSDW Azymut

Dystrybutor książek OSDW Azymut – organizator projektu Noc Księgarń


Grupa PWN – główny partner projektu Noc Księgarń

Ogólnopolska Noc Księgarń została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury
Partnerem Zielonego Programu Nocy Księgarń 2020 jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

Partnerem programu wirtualnego Nocy Księgarń 2020 jest Narodowe Archiwum Cyfrowe