fbpx

#KsiążkaNaTelefon. Wspierajmy lokalne księgarnie w czasie lockdownu!

Książka na telefon

Puste księgarnie – to jeden z wielu bardzo smutnych obrazów pandemii. Drugi lockdown – to już kolejne zagrożenie dla książki, dla księgarń, dla kultury. W tym trudnym czasie pamiętajmy o swoich ulubionych lokalnych księgarniach i antykwariatach – każda kupiona książka to szansa na przetrwanie tych miejsc przez najbliższe, nieobliczalne miesiące. Na przetrwanie – mamy nadzieję – do kolejnej edycji naszego święta.

Zdajemy sobie sprawę, że obecny kryzys dotyka nas wszystkich, ale jeśli planujesz kupić książki – zamów je w najbliższym czasie w lokalnych księgarniach i antykwariatach. Możesz zrobić to mailowo, przez telefon czy przez media społecznościowe – listę kontaktów do dobrych księgarń stacjonarnych znajdziesz na www.ksiazkanatelefon.pl

Książka na telefon. Wspieramy lokalne księgarnie ☎️ to akcja towarzysząca tegorocznej edycji festiwalu Noc Księgarń, która przypomina czytelnikom o lokalnych rezerwatach książek.

Pamiętajmy: księgarnie stacjonarne to nie tylko sklepy z książkami – w 2019 roku księgarnie zorganizowały co najmniej 1000 bezpłatnych wydarzeń literackich dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Lokalne księgarnie stacjonarne to najczęściej małe firmy rodzinne – w przeciwieństwie do sieci większość z nich, ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek, nie przetrwa drugiej fali epidemii i lockdownu.

PODAJ DALEJ! Jeśli nie możesz pozwolić sobie teraz na zakup książek, udostępnij naszą stronę znajomym – poinformuj ich o naszej akcji!

  • Strona internetowa akcji #KsiążkaNaTelefon: www.ksiazkanatelefon.pl
  • #KsiążkaNaTelefon na Facebooku: www.facebook.com/wspieramyksiegarnie
  • Kupujesz książki lokalnie? Pochwal się swoimi zakupami w mediach społecznościowych i zachęć do zakupu znajomych. Zachęcamy do używania hashtagu #KsiążkaNaTelefon.

Akcja #KsiążkaNaTelefon została zainicjowana przez dystrybutora książek OSDW Azymut. W akcji biorą udział wszystkie chętne księgarnie stacjonarne (niezależnie od współpracy handlowej z dystrybutorem). OSDW Azymut jest organizatorem ogólnopolskiego wydarzenia Noc Księgarń.