fbpx

Aktualności

Za nami pierwsza Noc Księgarń! Tłumy czytelników odwiedziły księgarnie po zmroku

Tłumy czytelników i ponad 250 wydarzeń. Spotkania z autorami i zakupy w księgarniach do późnych godzin nocnych. Za nami pierwsza edycja Nocy Księgarń!

W miniony piątek 20 września czytelnicy odwiedzili ponad 110 księgarń, które przyłączyły się do akcji dystrybutora książek OSDW Azymut. Obok spotkań autorskich na gości księgarń czekały koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty dla dzieci, wykłady, a także konkursy, nocne kiermasze, silent disco i literackie potańcówki.

Noc Księgarń odbyła się zarówno w dużych miastach (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Łódź, Lublin, Wrocław), jak i w mniejszych ośrodkach, takich jak Lesko, Brzeg Dolny, Krapkowice, Koluszki, Kamienna Góra, Cieszyn czy Legionowo. Wieczorne i nocne atrakcje przyciągnęły do księgarń tysiące czytelników w całej Polsce.

Noc Księgarń w Krakowie. Fot. Robert Słuszniak

Dziękujemy, że byliście z nami!

Dziękujemy partnerom, instytucjom, mediom i firmom, dzięki którym udało nam się zorganizować Noc Księgarń.

W pierwszej kolejności na podziękowania zasługują Księgarze i Księgarki, którzy – mimo wielu obowiązków w tzw. sezonie edukacyjnym – zorganizowali ponad 250 wydarzeń w 115 księgarniach w całej Polsce (a także w Budapeszcie!).

Dziękujemy także wszystkim partnerom wydarzenia, wśród których znaleźli się: Kraków Miasto Literatury Unesco, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Czytam Polskie, Książki Kupuję Kameralnie, Tygodnik Powszechny, Rzeczpospolita, Rzeczpospolita, Rzeczpospolita Życie Regionów, Uroda Życia, Books not dead, Lubimyczytać.pl, Biblionetka.pl, Książki Magazyn Literacki, Twoja Księgarnia, Booklips.pl, PWN, Copernicus Center, Wydawnictwo Literackie, Dwie Siostry, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Sonia Draga, Znak, Literatura, Zakamarki, Nasza Księgarnia, Wielka Litera, Wydawnictwo Amber, Wydawnictwo BIS, Wydawnictwo Dolnośląskie.

Noc Księgarń nie odbyłaby się bez ważnego wsparcia finansowego – organizacja Ogólnopolskiej Nocy Księgarń została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Pełna fotorelacja z wydarzeń jest udostępniana na stronach www.facebook.com/nocksiegarn oraz www.instagram.com/nocksiegarn

Noc Księgarń w Księgarni PWN w Warszawie. Fot. Karolina Majewska
Noc Księgarń w Koluszkach. Spotkanie z Katarzyną Grocholą. Fot. Księgarnia Skład Główny
Noc Księgarń w Wągrowcu: Księgarnia Locum (po lewej) i Księgarnia Muszyńscy (po prawej)
Noc Księgarń z “Urodą Życia” w Warszawie. Fot. Łukasz Marek Łuszczek
Noc Księgarń w Lublinie. Spotkanie z Pawłem Sołtysem. Fot. Księgarnia Dosłowna
Noc Księgarń w Warszawie: silent disco w księgarni. Fot. Martyna Świerk
Noc Księgarń w Bydgoszczy: Księgarnia Skrzynka na bajki (po lewej) i Księgarnia “Gratka” (po prawej)
Noc Księgarń z “Urodą Życia” w Warszawie. Fot. Martyna Świerk
Noc Księgarń ze Stanisławem Moniuszką w Polskim Wydawnictwie Muzycznym w Krakowie. Fot. Adam Foryś
Noc Księgarń w Edycji Św. Pawła we Wrocławiu. Fot. Edycja Św. Pawła Wrocław
Noc Księgarń w Księgarni “Sowa” w Brzegu (po lewej), Noc Księgarń w Księgarni Stanisława Skrzyńska w Brzegu Dolnym (po prawej)
Noc Księgarń we Włocławku: Księgarnia Gdańscy (po lewej) i Księgarnia Zaczytana Kura (po prawej)
Noc Księgarń w Krakowie. Fot. Robert Słuszniak
Noc Księgarń w Krakowie (fot. Robert Słuszniak). Noc Księgarń w Warszawie (fot. Martyna Świerk)