fbpx

Aktualności

Noc Księgarń z Leopoldem Tyrmandem

W 2020 roku przypada 100 rocznica urodzin i 35 rocznica śmierci Leopolda Tyrmanda. Z tej okazji literackim patronem II edycji Nocy Księgarń będzie autor “Złego”. Zapraszamy na wydarzenia specjalne z okazji Roku Tyrmanda!

14 października 2020, godz. 17.00, premiera nowej biografii Tyrmanda (WYDARZENIE ONLINE)

Tegoroczną edycję Nocy Księgarń otworzy spotkanie z Marcelem Woźniakiem – autorem książki “Tyrmand. Pisarz o białych oczach” (Wydawnictwo Marginesy), której premiera została zaplanowana na połowę października.

Na wirtualne spotkanie z Marcelem Woźniakiem zapraszamy 14 października o godz. 17.00 (transmisja na stronie Noc Księgarń na Facebooku). Rozmowę z biografem Tyrmanda poprowadzi Joanna Pogorzelska – redaktorka, kuratorka wielu wystaw (m.in. “Ulice Złego”), koordynatorka działań z zakresu edukacji kulturalnej dla dzieci; przez wiele lat kustosz w Muzeum Literatury w Warszawie.

Po spotkaniu z Marcelem Woźniakiem (14 października o godz. 19.00) na stronie Nocy Księgarń na Facebooku ogłosimy specjalny konkurs z okazji Roku Tyrmanda, w którym czytelnicy będą mogli zdobyć kilkanaście książek autora “Złego”. Nagrody książkowe ufundowało Wydawnictwo MG.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Fot. Archiwum Mary Ellen Tyrmand. Fotografia udostępniona dzięki uprzejmości Wydawnictwa Marginesy