fbpx

Noc Księgarń z Leopoldem Tyrmandem. Zapraszamy na wydarzenie specjalne!

W 2020 roku przypada 100 rocznica urodzin i 35 rocznica śmierci Leopolda Tyrmanda. Z tej okazji literackim patronem drugiej edycji Nocy Księgarń jest autor “Złego”. Zapraszamy na wydarzenie specjalne z okazji Roku Tyrmanda!

26 października 2020 o godz. 18.00 na stronie Noc Księgarń na Facebooku rozpocznie się wirtualne spotkanie z Marcelem Woźniakiem wokół książki “Tyrmand. Pisarz o białych oczach”, która w październiku
ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Tym razem żadne chochliki techniczne nie powinny nam przeszkodzić w organizacji wydarzenia. Będziemy transmitować dla Was NA ŻYWO z księgarni Tarabuk w Warszawie.

Rozmowę z biografem Tyrmanda poprowadzi Joanna Pogorzelska – redaktorka, kuratorka wielu wystaw (m.in. “Ulice Złego”), koordynatorka działań z zakresu edukacji kulturalnej dla dzieci; przez wiele lat kustosz w Muzeum Literatury w Warszawie.

Partnerzy wydarzenia specjalnego: Wydawnictwo Marginesy, Booklips.pl, AKS Zły, Twoja Księgarnia, Biblionetka.pl, Moc Dobrej Literatury.

Skorzystaj z naszego spacerownika i wybierz się na spacer z Leopoldem Tyrmandem! Ze względu na pandemię nie mogliśmy zaprosić Was na spacer szlakiem Tyrmanda, który miał odbyć się w Warszawie w trakcie festiwalu Noc Księgarń. Skorzystajcie z naszego spacerownika i odkryjcie ulice “Złego” podczas indywidualnych przechadzek po stolicy. Szerokiej drogi!

Na trasie znajdziecie słynne księgarnie, redakcje i wydawnictwa, takie choćby jak PIW, Czytelnik czy Chimera. W wirtualnym spacerowniku wspominamy także znane kawiarnie, restauracje i knajpy – Udziałową, Lajkonika, U Dziennikarzy, Cafe Bodo czy kultową Kameralną. Oprócz wątków związanych z Leopoldem Tyrmandem nie zabraknie opowieści o innych literatach: Żeromskim, Sienkiewiczu, Kuncewiczowej, Herbercie Tuwimie, Hłasce, Konwickim i wielu innych.

Wirtualny spacer opracowała Dorota Ryst (Salon Literacki) – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko).PRZEJDŹ DO SPACEROWNIKA >>

W 2020 roku przypada 100 rocznica urodzin i 35 rocznica śmierci Leopolda Tyrmanda. Z tej okazji literackim patronem drugiej edycji Nocy Księgarń jest autor “Złego”.

Organizatorem projektu jest dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN). Wydarzenie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Fot. Archiwum Mary Ellen Tyrmand