fbpx

Spacerownik Nocy Księgarń. Wybierz się na spacer z Tyrmandem


Fot. Archiwum Mary Ellen Tyrmand. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Marginesy
Skorzystaj z naszego spacerownika i wybierz się na spacer z Leopoldem Tyrmandem!

Ze względu na pandemię nie mogliśmy zaprosić Was na spacer szlakiem Tyrmanda, który miał odbyć się w Warszawie w trakcie festiwalu Noc Księgarń. Skorzystajcie z naszego spacerownika i odkryjcie ulice “Złego” podczas indywidualnych przechadzek po stolicy. Szerokiej drogi!

Na trasie znajdziecie słynne księgarnie, redakcje i wydawnictwa, takie choćby jak PIW, Czytelnik czy Chimera. W wirtualnym spacerowniku wspominamy także znane kawiarnie, restauracje i knajpy – Udziałową, Lajkonika, U Dziennikarzy, Cafe Bodo czy kultową Kameralną. Oprócz wątków związanych z Leopoldem Tyrmandem nie zabraknie opowieści o innych literatach: Żeromskim, Sienkiewiczu, Kuncewiczowej, Herbercie Tuwimie, Hłasce, Konwickim i wielu innych.

Wirtualny spacer opracowała Dorota Ryst (Salon Literacki) – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko).

PRZEJDŹ DO SPACEROWNIKA >>

W 2020 roku przypada 100 rocznica urodzin i 35 rocznica śmierci Leopolda Tyrmanda. Z tej okazji literackim patronem drugiej edycji Nocy Księgarń jest autor “Złego”.