Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Co łączy ludzi i drzewa? Wykład dr. hab. Jakuba Dolatowskiego

6 października, 2022 18:00 - 19:00

Co łączy ludzi i drzewa? Dlaczego związki drzew i ich nazw są tak fascynujące? Co w tej mierze od lat zadziwia Jakuba Dolatowskiego, jednego z autorów kultowego już, obecnego na rynku od 1960 r., podręcznika “Dendrologia” (PWN)?

 

Podczas cyklu wykładów towarzyszących Nocy Księgarń 2022 autor opowie o znaczeniu drzew w krajobrazie, o tajemnicach ich nazw, o tym, jak widzieli drzewa i krzewy przyrodoznawcy starożytni oraz ojcowie europejskiej botaniki. Moc wiedzy. Posłuchajcie wykładu o drzewach!

 

Jakub Dolatowski – dendrolog, ogrodnik, rysownik i pisarz, wielbiciel otwartych krajobrazów i wszelkich stworzeń. Urodził się pod znakiem Skorpiona w 1953 r. Szczęśliwe dzieciństwo i młodość pędził na V kolonii WSM w Warszawie, na dzikich wówczas Polach Mokotowskich, w liceum im. T. Reytana. Pełne zwrotów i zakrętów życie zawodowe toczył w różnych ogrodach botanicznych i dendrologicznych – w Powsinie, w Ogrodzie przy Al. Ujazdowskich w Warszawie, Skierniewicach, Kórniku i Bolestraszycach, a na SGGW i w Uniwersytecie Warszawskim z radością, przez długie lata, pokazywał istotę naszego współistnienia z drzewami – architektom krajobrazu, ogrodnikom i biologom, pozostając w tym zatrudnieniu uczniem swych mistrzów – Tadeusza Szymanowskiego, Włodzimierza Senety i Antonina M. Svobody. Inicjator odtworzenia Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego i jego honorowy członek.

 

Wydarzenie stacjonarne – zapraszamy do Księgarni PWN w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 62). W trakcie Nocy Księgarń dodatkowe rabaty na całą ofertę księgarni.
Transmisja na żywo na stronach na Facebooku: Noc Księgarń, PWN Moc Wiedzy, Księgarnia PWN.

Szczegóły

Data:
6 października, 2022
Godzina:
18:00 - 19:00
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Księgarnia PWN w Warszawie
Krakowskie Przedmieście 62
Warszawa, mazowieckie 00-322
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia