Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Książki z Ukrainy. Co przeczytamy w przekładzie? Noc Księgarń 2022

7 października, 2022 20:30 - 21:30

Marcin Gaczkowski, Aneta Kamińska, Olga Smolnytska i Marcin Żyła rozmawiają o polskich przekładach literatury ukraińskiej.
Po 24 lutego literatura ukraińska znalazła się w centrum zainteresowania polskich czytelników i czytelniczek. Skoro przybywają goście ze wschodu, chcemy ich poznać, a do tego świetnie służą książki ukraińskich autorów. Wydawcy ekspresowo zareagowali na ten nurt, wznawiali wcześniej wydane tytuły i decydowali się na nowe tłumaczenia. O tym, co warto wybrać z tych propozycji; po które pozycje z literatury pięknej, reportaży czy ukraińskich kryminałów warto sięgnąć oraz jaka jest sytuacja tłumaczy i jak funkcjonuje rynek wydawniczy w Ukrainie, porozmawiają uczestnicy debaty “Książki z Ukrainy”.
Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, Kraków Miasto Literatury UNESCO, Krakowskie Biuro Festiwalowe.
Wydarzenie stacjonarne (limit miejsc). Transmisja na żywo na stronach na Facebooku: Noc Księgarń, MOCAK Bookstore, Kraków Miasto Literatury UNESCO, Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.

Szczegóły

Data:
7 października, 2022
Godzina:
20:30 - 21:30
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Miejsce wydarzenia

MOCAK-Bookstore-Bunkier
Rynek Główny 20
Kraków, małopolskie 33-332
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia