Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Noc Księgarń 2022 w Karakterze. „Afrykańskie korzenie UFO” | czytanie performatywne i rozmowa z tłumaczką, Teresą Tyszowiecką blasK!

7 października, 2022 19:00 - 22:00

W ramach tegorocznej edycji Nocy Księgarń postanowiliśmy powrócić do „Afrykańskich korzeni UFO” Anthony’ego Josepha – absolutnej klasyki afrofuturyzmu, książki przedziwnej, psychodelicznej i transowej, do której dźwięków można by śmiało tańczyć pogo.
I tak 7 października o godz. 19.00 w Księgarni Karakter odbędzie się spotkanie z Teresą Tyszowiecką blasK!, tłumaczką powieści, podczas którego porozmawiamy między innymi o postaci Anthony’ego Josepha i muzycznych kontekstach jego pisarstwa oraz o trudnościach, jakich nastręcza przekładanie literatury czarnych pisarzy na język polski. Dyskusji towarzyszyć będzie czytanie performatywne fragmentów książki. Całość wydarzenia poprowadzi poeta Filip Matwiejczuk.

Teresa Tyszowiecka blasK! – laureatka Nagrody za Twórczość Translatorską im. Boya-Żeleńskiego 2021 za przekład powieści poetyckiej „Afrykańskie korzenie UFO” trynidadzkiego twórcy Anthony’ego Josepha. Przełożyła m.in. „Hollywood” Charlesa Bukowskiego, „Kur zapiał” Henry’ego Millera, „Lewiatana” z trylogii „Illuminatus!” Roberta Shei i Roberta Antona Wilsona oraz „Tytańskich graczy” Philipa K. Dicka.

Filip Matwiejczuk – poeta, student krytyki literackiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor tomu wierszy „Różaglon”, za który otrzymał trzecią nagrodę w Kutnie i wyróżnienie Iłłakowiczówny. Inicjator Klubu Książki Ukraińskiej.

Szczegóły

Data:
7 października, 2022
Godzina:
19:00 - 22:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Księgarnia Karakter
Tarłowska 12
Kraków, małopolskie 31-102
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia