Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pokazy naukowe w Księgarni PWN w Łodzi – Noc Księgarń 2022

7 października, 2022 16:00 - 21:00

Moc wiedzy i Noc pełna fascynujących zabaw z nauką. Zapraszamy na cykl bezpłatnych pokazów naukowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Księgarni PWN w Łodzi. Podczas Nocy Księgarń przeniesiecie się z nami do niezwykłego świata magii… to znaczy chemii i nauki!

Program bezpłatnych pokazów naukowych:
Pokaz z ciekłym azotem (godz. 16:00-17:00)
Pokazy z jedną z najzimniejszych substancji na świecie. Temperatura niczym na Merkurym, Neptunie, Saturnie czy Uranie. Co możemy z nią zrobić? Zobaczymy, co się dzieje z substancjami w ekstremalnie niskiej temperaturze! Przekonajmy się, ile balonów zmieści się w magicznej skrzyneczce. Zobaczmy jak róża kruszy się niczym szkło. Przywołajmy wspólnie ogromnego dinozaura! A wszystko to wśród chłodnej mgły z parującego azotu. Przeprowadzimy niesamowite eksperymenty z Małym Inżynierem, które zafascynują każdego.

Pokaz z suchym lodem (godz. 17:20-18:20)
W trakcie warsztatu dzieci przeniosą się z nami do tajemniczego świata magii, rodem z Harry’ego Pottera. Nauczą się jak wywoływać i poskramiać ducha oraz jak przyrządzić smocze drinki. Pokażemy i wytłumaczymy, czym jest sublimacja i jak samemu zrobić śnieg nawet w upalny dzień!

Pokaz kuchni molekularnej (godz. 18:40-19:40)
Kuchnia XXI wieku! W menu znajdziemy m.in. molekularne bezy śmietankowe, dymiące ciasteczka, smocze drinki, lody robione przy pomocy ciekłego azotu, sorbety owocowe. Kuchnia molekularna to nowy trend światowej gastronomii. Połączenie wiedzy kulinarnej, chemii i fizyki pozwala na otrzymanie zdrowych potraw o nietypowych smakach zaskakujących połączeniach i interesującej formie. Kuchnia molekularna robi naprawdę duże WOW wśród dzieci i dorosłych.

Pokaz chemiczny (godz. 20:00-21:00)
Każdego dnia obserwujemy najróżniejsze zjawiska fizyczne czy chemiczne, nie zawsze jednak je rozumiemy. Zdaje nam się, że otaczający Nas świat jest bardzo skomplikowany. NIC BARDZIEJ MYLNEGO ! Nasze pokazy przeniosą Was do najdalszych zakątków nauki, w prosty ale naukowy sposób wyjaśnimy niewyjaśnione, pokażemy to czego na co dzień nie zauważacie, odpowiemy na każde Wasze pytanie. Podczas pokazów przekonacie się, że wodę można zagotować w ułamku sekundy, wyprodukowanie pasty dla wielkiego słonia to też nic trudnego. Jak zamienić wodę w wino i wiele innych ciekawostek.

Wydarzenie stacjonarne – zapraszamy do Księgarni PWN w Łodzi (Więckowskiego 13). W trakcie Nocy Księgarń dodatkowy rabat na całą ofertę księgarni.

Szczegóły

Data:
7 października, 2022
Godzina:
16:00 - 21:00
Kategorie Wydarzenie:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Księgarnia PWN w Łodzi
Więckowskiego 13
Łódź, łódzkie 90-721
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia