Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer literacki szlakiem krakowskich księgarń kameralnych. Noc Księgarń 2022

7 października, 2022 17:30 - 19:00

W ramach krakowskiej odsłony Nocy Księgarń zapraszamy na spacer literacki szlakiem kameralnych księgarń działających w Grodzie Kraka. Wędrówkę rozpoczniemy o godzinie 17:30 w księgarni podróżniczej Bonobo w Krakowie. Prowadzić nas będzie poetka, naukowczyni i ultramaratonka w jednym – Małgorzata Lebda. Możecie się zatem spodziewać nowego spojrzenia na odwiedzane miejsca, takiego, które będzie miało źródło w konkretnych lekturach przewodniczki (zarówno prozatorskich jak i poetyckich). W planie: księgarnia NIĆ; księgarnia KARAKTER; księgarnia De Revolutionibus i księgarnia MOCAK BOOKSTORE. Nieobojętne będą dla nas też istotne literacko miejsca takie jak np. ul. Krupnicza. Dajcie się poprowadzić i zainspirować! Zapraszamy!
P.S. Prosimy o założenie wygodnych butów!

 

Małgorzata Lebda – urodzona w 1985 roku. Dorastała w beskidzkiej wsi Żeleźnikowa Wielka. Autorka sześciu książek poetyckich, w tym nagradzanych tomów Matecznik (Stypendium im. Stanisława Barańczaka) i Sny uckermärkerów (Nagroda Literacka Gdynia 2019), ostatni z tomów Mer de Glace nagrodzono Nagrodą im. Wisławy Szymborskiej, a także jest w finale Nagrody Poetyckiej Silesius. Jej książki ukazały się w tłumaczeniu na języki: serbski, włoski, ukraiński, czeski, słoweński. Naukowczyni. Felietonistka. Animatorka kultury. Ultramaratonka. We wrześniu 2021 roku przebiegła – w ramach poetycko-aktywistycznego gestu – dystans 1113 kilometrów, biegnąc od źródeł rzeki Wisły do jej ujścia do Bałtyku. Pracuje nad debiutem prozatorskim. Mieszka w Krakowie i coraz częściej poza nim.
Wydarzenie współorganizowane przez KBF – instytucję kultury Miasta Krakowa i operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO

Szczegóły

Data:
7 października, 2022
Godzina:
17:30 - 19:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Księgarnia Podróżnicza BONOBO
Mały Rynek 4
Kraków, małopolskie 31-041
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia