Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sztuczna inteligencja – wróg muzyki czy jej sojusznik? Spotkanie ze Stanisławem Trzcińskim. Noc Księgarń 2023

13 października, 2023 21:00 - 22:00

Jak nowe technologie zmieniają proces twórczy, układ sił w branży muzycznej i relacje artystów z fanami. 

Prowadzący: Jarosław Szubrycht, dziennikarz Gazeta Wyborcza 

Jak rosnące w siłę platformy streamingowe wpłynęły na branżę muzyczną? Jak zmienił się sposób produkowania i dystrybucji muzyki? Jaka jest rola algorytmów i playlist? Jak sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje rynek muzyczny? Czy nowym źródłem finansowania muzyki będzie crowdfunding, trackvertising czy może NFT? Na te pytania odpowiada wydana właśnie książka dr Stanisława Trzcińskiego „Zarażeni dźwiękiem. Rynek muzyczny w czasach sztucznej inteligencji”. Autor dokonuje oceny kondycji polskiego przemysłu muzycznego i prognozuje możliwe scenariusze rozwoju rynku między innymi na podstawie nieopublikowanych dotąd czterech jakościowych i ilościowych badań własnych, w tym pogłębionych wywiadów z uznanymi reprezentantami najważniejszych obszarów rynku muzycznego w Polsce. Zapraszamy na spotkanie z autorem publikacji, które poprowadzi dziennikarz muzyczny Jarosław Szubrycht 

Stanisław Trzciński – kulturoznawca, ekonomista i publicysta. Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o kulturze i religii. Członek Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną oraz nauczyciel akademicki Uniwersytetu SWPS i Collegium Civitas w Warszawie. Laureat Nagrody Specjalnej ZAiKS-u w 2022 roku za wieloletni wkład w rozwój polskiej kultury. 

W 2023 roku otrzymał wyróżnienie JM Rektora Uniwersytetu SWPS za rozprawę doktorską. Autor publikacji popularnonaukowych i naukowych dotyczących popkultury, sektorów kreatywnych i marketingu muzycznego. Bada polski rynek muzyczny i odbiorców muzyki. 

Przedsiębiorca, menedżer kultury, promotor koncertowy, wydawca i dziennikarz muzyczny. Prezes zarządu STX Music Solutions, STX Records i współwłaściciel STX Jamboree. Założyciel portalu PrzestrzenMuzyki.pl (MyPlaylist). 

Dyrektor A&R Universal Music Polska (1995-2000). Autor i wydawca wyróżnianych Złotą Płytą serii albumów: Pozytywne Wibracje, Pinadolada, Pieprz i Wanilia oraz Sygnowano Fabryka Trzciny. 

Producent imprez masowych i festiwali muzycznych. Organizator gal wręczenia nagród Fryderyk w TVP2 (2007-2018) oraz koncertów artystów polskich i zagranicznych, m. in. Kylie Minogue, Macy Gray, Seal, Grace Jones, Kool & The Gang, Woody Allen, Al Di Meola, Scorpions, ZAZ, Gregory Porter czy Goran Bregovic. 

 Członek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Akademii Fonograficznej ZPAV. Fundator Fundacji Niespodzianka. Współtworzył Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny. Były menedżer Anny Marii Jopek. Udziałowiec klubu Filtry w Warszawie. Autor audycji muzycznych w Radiu PiN i Radiospacji. 

Rabat 25% na wszystkie książki z wyłączeniem podręczników szkolnych.

Szczegóły

Data:
13 października, 2023
Godzina:
21:00 - 22:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Miejsce wydarzenia

Księgarnia PWN w Warszawie
Krakowskie Przedmieście 62
Warszawa, mazowieckie 00-322
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia