Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Noc Księgarń 2022 w księgarnio-kawiarni Kornel i Przyjaciele. Spotkanie z Andrzejem Franaszkiem i Joanną Jurgałą-Jureczką

7 października, 2022 18:00 - 22:00

Noc Księgarń 2022 – Cieszyn

W ramach tegorocznej edycji Nocy Księgarń w Cieszynie będziemy dla Was czynni dłużej, czyli od 10:00 – 22:00. Przez cały dzień dyżur będzie pełnić założycielka księgarni Mariola Sznapka, która z przyjemnością opowie zainteresowanym o początkach założenia kameralnej księgarni w małym miasteczku prowincjonalnym, o wątpliwościach z tym związanych, odwadze podjęcia się tego trudu i radości z rozwoju księgarni na przestrzeni sześciu lat działalności, a także o czuwającym nad tym miejscem znakomitym prozaiku Kornelu Filipowiczu i jego związkach z malarką Marią Jaremą i poetką Wisławą Szymborską.
Wieczorem, o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Franaszkiem i rozmowę wokół książki “Gwiazda Piołun” o poezji, podróżowaniu i przyjaźni, podczas której nie zabraknie opowieści o Miłoszu, Herbercie, Iwaszkiewiczu, Różewiczu, Czapskim, Gombrowiczu i Krynickim.
Na drugie spotkanie autorskie zapraszamy o godz. 20:00, w ramach którego Joanna Jurgała-Jureczka wprowadzi nas w fascynujące historie ikon polskiej kultury ( Iłłakowiczówna, Konopnicka, Mickiewicz, Sienkiewicz, Przyboś, Ochorowicz, Przybyszewski, Wyspiański ). To opowieści pełne barw, anegdot, momentami mroczne, często zapomniane i pominięte, ale niezwykle ciekawe, budzące sympatię i wzruszenie, które Joanna Jurgała-Jureczka opisała w książce “Na gorącym uczynku. Duchy artystów”.

W ciągu dnia kiermasze, konkursy i jak zwykle dobra zabawa z książką w tle.

W związku z ograniczoną ilością miejsc na wieczorne spotkania będą obowiązywać rezerwacje, pod numerem tel. 798-99-66-55 lub na naszego messengera.

Szczegóły

Data:
7 października, 2022
Godzina:
18:00 - 22:00
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Kornel i Przyjaciele
ul. Sejmowa 1
Cieszyn, śląskie 43-400
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia